آغاز به کار «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد بیرجند/ این رویداد محل محک زدن مهارت های دانشجویان است

آغاز به کار «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد بیرجند این رویداد محل محک زدن مهارت های دانشجویان است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با اعلام آغاز به کار «رویداد صدرا» در این دانشگاه گفت: این رویداد محل محک زدن مهارت ها و توانمندی های دانشجویان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، رویداد صدرا (صنعت، دانشگاه، راه اشتغال) و نمایشگاه کشف فرصت های اشتغال با حضور جمعی از مسیولان، کارآفرینان، صنعتگران و دانشگاهیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند آغاز به کار کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی در این مراسم گفت: رویکرد جدید دانشگاه آزاد ایجاد ارتباط نزدیک بین دانشگاه و صنعت و جامعه، پاسخگویی به مسایل روز کشور و نیاز های جامعه از طریق پژوهش اثربخش و فناوری ارزش آفرین است؛ چراکه دانشگاه در منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی قوه عاقله کشور شناخته شده و حرکت دانشگاه باید به سمتی باشد که این ارتباط رامستحکم تر کند.

عزیزی افزود: در عصر حاضر روابط پیچیده بین فناوری و نوآوری موجب پدید آمدن نظام نوآوری شده و در نظام ملی نوآوری هر کشور ارتباط متقابل سه راس مثلث صنعت، دانشگاه و دولت بوده که در این میان نقش دولت ها سیاستگذاری و تسهیل کنندگی برای دو بازیگر اصلی یعنی صنعت و دانشگاه است.

وی متذکر شد: «صدرا» به عنوان رویدادی بزرگ برای کشف فرصت های اشتغال توسط دانشجویان و محک زدن مهارت ها و توانمندی ها برای نخستین بار در این واحد دانشگاهی برگزار می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه گفت: رویداد صدرا، نخستین برنامه حضور فعال نمایندگان صنایع در دانشگاه است و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دانشگاه های پیشتاز کشور در حوزه های پژوهش و فناوری به ویژه ارتباط با صنعت و جامعه، حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین را جزء اهداف کلان خود قرار داده و در کنار آموزش و پژوهش، مهارت آموزی و ایده پروری، ایجاد آمادگی های شغلی و کارآفرینانه در دانشجویان را مد نظر قرار داد.

عزیزی، ارتباط اثربخش صنعت و دانشگاه را مسیر مطمینی توصیف کرد که به توسعه فناوری منجر می شود.

وی در ادامه توضیح داد: ایجاد فرصت برای محک زنی دانشجویان از وضعیت توانمندی ها و مهارت های خود و کشف انتظارات صنعت از دانش آموخته آماده به کار از اهداف مهم این رویداد بزرگ و بی سابقه است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی افزود: باید انگیزه های دانشجویان برای کسب مهارت های شغلی در طول مدت تحصیل و زمینه سازی برای اشتغال پایدار را تقویت کنیم.

به گزارش نادیاتور؛ در این مراسم علیرضا خامه زر رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی خراسان جنوبی و علی اکبر فلاحی مدیرعامل شرکت کاشی فرزاد سخنرانی کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز به کار «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد بیرجند/ این رویداد محل محک زدن مهارت های دانشجویان است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز به کار «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد بیرجند/ این رویداد محل محک زدن مهارت های دانشجویان است"، کلیک کنید.