آماده باش در سیستان و بلوچستان

آماده باش در سیستان و بلوچستان

آفتاب نیوز :

محمد کرمی استاندار در جلسه کارگروه ستاد مدیریت بحران شهرستان زرآباد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با تاکید بر ضرورت نظارت و کنترل جدی فرمانداران بر عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی در جریان سیلاب جنوب استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در مسیولیت خود دایماً پیگیر کار باشید و همه را پای کار بیاورید، اگر در این راستا دستگاه اجرایی کم کاری کرد، فرمانداران اطلاع دهند تا مدیر مربوطه را بازخواست کنیم، در این زمینه با هیچ کسی تعارف نداریم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به پیش بینی موج جدید بارندگی بر حسب هشدار های هواشناسی مرکز اصلی این بارش در زرآباد است که احتمال تغییر سامانه نیز وجود دارد بنابراین بر اساس پیش بینی ها، بارش حدود 80 میلی متری در این مناطق وجود دارد. تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان از فردا به حالت آماده باش هستند، در ماجرای سیل هیچ کمبودی در زمینه اعتبارات وجود ندارد.

کرمی افزود: تمامی دستگاه ها اقدامات مورد نیاز را انجام دهند و اطلاع رسانی کنند، مردم نیز آمادگی لازم را داشته باشند و اگر قرار است وسایلی تهیه کنند؛ که شاید روستایی راه آن برای مدتی بسته شود یا بانوان باردار پرخطر را به نقاط امن منتقل کنند، تا مشکلی رخ ندهد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: دستگاه ها در حال آماده باش هستند، مدیران کل بدانند در موضوع اعتبارات مشکلی وجود ندارد، کسی معطل اعتبار و امکانات در این منطقه نباشد، تمامی دستگاه های خدمات رسان باید پای کار باشند. همان طور که قبلاً هم اعلام کرده ایم؛ جهاد کشاورزی باید توسعه این منطقه را پیگیری کند.

وی خاطرنشان کرد: باید پیش بینی کنید تا آب ها مهار شود، مطالعاتی در بالادست و پایین دست در دستور کار قرار دارد تا این حجم از آب شیرین به دریا نرود و از آن استفاده کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در بخش آبرسانی بایستی آب منطقه زرآباد از سد کهیر تامین شود و طرح لوله گذاری آن شروع شود، سد کهیر امسال حدود 230 میلیون مترمکعب آبگیری شد که با این حجم آب، علاوه بر تامین آب شهرها، آب کشاورزی هم تامین می شود.

وی بیان کرد: توسعه سد ها در دستور کار است، بخش آبخیزداری بسیار مهم است و بند های بتنی باید اجرا شود تا آب مهار شود و مشکل کشاورزی نداشته باشیم.

کرمی ادامه داد: منطقه زرآباد به سرعت باید توسعه پیدا کند، بنیاد مسکن و تمامی مجموعه ها باید پای کار باشند و به سرعت کار را انجام دهند تا ادارات مربوطه نیز فعال شوند.

وی تایید کرد: ماشین آلات دستگاه های خدمات رسان مانند شهرداری ها و راهداری ها حتماً باید مرتب سرویس شوند و جهت بهره برداری در مواقع لزوم در آمادگی کامل باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ محدودیتی برای کسی قایل نشده ایم، تامین اعتبار انجام شده است، محکم هم تصمیم می گیریم.

وی خاطرنشان کرد: در ماجرای سیل منطقه، هیچ دستگاهی مشکل اعتباری نداشته است، یک سری مشکلات زیرساختی است باید اصلاح شود، در نیکشهر، قصرقند و بنت حدود 44 روستا راه ارتباطی آن ها قطع شد که سریعاً برطرف شد.

کرمی تاکید کرد: توانمندی خود را در میدان به کارگیری کنید این انتظار ما از شما مدیران است، سرمایه گذاران را به منطقه فرا بخوانید و از ظرفیت مردم استفاده کنید، شرایط کار را برای مردم فراهم کنید، هیچ اداره ای حق سختگیری ندارد همه باید کار را تسریع کنند.

وی ادامه داد: روستا باید مولد و تولیدکننده باشد، سواحل مکران به علت تاکید رهبر معظم انقلاب به سرعت در حال رشد است و چابهار نیز رشد خوبی دارد، چند شهر ساحلی هم برای توسعه پیش بینی شده که زرآباد یکی از این شهر ها است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه گذاران منطقه در اولویت هستند هر کدام از ما مدیران دوران مسیولیتی داریم که باید فردای قیامت پاسخگوی عملکرد خود باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش در سیستان و بلوچستان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش در سیستان و بلوچستان"، کلیک کنید.