آیا ترامپ زندانی می شود؟ – نادیاتور

آیا ترامپ زندانی می شود؟ - نادیاتور

به گزارش نادیاتور به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در پرونده حق السکوت به یک بازیگر فیلم های مستهجن، مجرم شناخته شده است و حالا قاضی پرونده باید یک تصمیم بزرگ بگیرد؛ فرستادن نامزد ریاست جمهوری 2024 آمریکا پشت میله های زندان!

هیات منصفه دادگاه سرانجام ترامپ را در 34 فقره اتهام شامل جعل اسناد تجاری به منظور مخفی کردن حق السکوت پرداختی به بازیگر مذکور، مجرم اعلام کرد. خوآن مرچان، قاضی این پرونده زمان اعلام حکم ترامپ را 11 جولای(21 تیر) تعیین کرده است. در این فاصله، وکلا و دادستان ها مجازات موردنظر خود را به قاضی توصیه می کنند.

به گزارش نادیاتور، برای افرادی که در ایالت نیویورک به جرم جعل اسناد تجاری متهم می شوند، جریمه زندان به ندرت در نظر گرفته می شود. اندرو وین اشتاین، وکیل مدافع نیویورکی که در سال 2009 وکالت فردی با اتهام مشابه را برعهده داشت، گفت: معمولا این قبیل پرونده ها، جزو مواردی نیست که انتظار داشته باشید یک مجرم دولتی بدون سابقه کیفری حکم زندان دریافت کند. اما درباره ترامپ همه چیز فرق می کند. بنابراین تصور نمی کنم که بتوان در این پرونده از نقطه نظر تاریخی نظر داد چون او یک موجود کاملا متفاوت است!

ترامپ به 34 فقره اتهام اقرار نکرده و تاکید کرده که با شاکی پرونده هیچ رابطه جنسی نداشته است!

براساس مقررات، جرم جعل اسناد تجاری می تواند حداکثر چهار سال حبس در پی داشته باشد. 6 کارشناس حقوقی از جمله وکلای مدافع و دادستان های اسبق آمریکایی، به رویترز گفته اند که در نیویورک به ندرت پیش آمده است فردی همچون ترامپ بدون سابقه کیفری، برای جرمی همچون جعل اسناد تجاری، به زندان محکوم شود و معمولا برای چنین جرایمی حکم جزای نقدی بریده می شود. هرچند به گفته آنها، چنین حکمی غیرممکن نیست و زود است که بخواهیم درباره مجازات ترامپ صحبت کنیم.

قاضی مرچان برای تصمیم گیری درباره مجازات ترامپ، احتمالا شدت و درجه حساسیت اتهامات را به دلیل ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا مد نظر قرار خواهد داد. همچنین تصمیم ترامپ مبنی بر عدم اقرار به جرم، در تصمیم وی تاثیرگذار خواهد بود.

مرچان در جریان انتخاب هیات منصفه در 16 آوریل درباره رد صلاحیت یکی از اعضای این هیات که در سال 2017 در شبکه اجتماعی نوشته بود «ترامپ را زندانی کنید»، گفت: همه می دانند که اگر ترامپ در این پرونده مجرم شناخته شود، احتمال زندان رفتنش وجود دارد.

تلاش برای زندانی کردن یکی از روسای جمهور سابق آمریکا که البته می توان برای او شانس پیروزی در انتخابات ماه نوامبر را نیز متصور شد و علاوه بر این، حق استفاده از خدمات حفاظتی 24 ساعته سرویس مخفی آمریکا را نیز دارد، چالش بی سابقه ای خواهد بود.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا ترامپ زندانی می شود؟ – نادیاتور" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا ترامپ زندانی می شود؟ – نادیاتور"، کلیک کنید.