آینده صنعت کشور نیازمند دانشجوی علمی و متخصص است

آینده صنعت کشور نیازمند دانشجوی علمی و متخصص است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: باید برای آینده صنعت کشور و دانشجوی علمی و متخصص، برنامه ریزی جامع و کامل داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، هشتمین همایش ملی صنعت فرش ماشینی ایران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان و به همت سرای نوآوری فرش ماشینی و مرکز تحقیقات فرش ماشینی دانشگاه با حضور مدیران شهری استانی و جمعی کثیری از صنعتگران و مدیران صنایع برگزار شد.

میثم عرب زاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در این همایش با بیان این اینکه هیچ گریزی از رابطه تنگاتنگ صنعت و دانشگاه نیست، اظهار کرد: اگر مسیولان حقیقتاً به دنبال پیروی از منویات مقام معظم رهبری درباره جهش تولید با مشارکت مردم هستند باید با همه وجود وارد میدان شوند و از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

وی ادامه داد: می توان انتظار داشت با حرکت آرام و بدون حاشیه گام های بلند درباره امر مهم جهش تولید که موجب شکوفایی و رونق هرچه بیشتر اقتصاد کشور می شود برداشت؛ بنابراین بر همه مدیران و صنعتگران لازم است با همه وجود درباره رفع دغدغه موانع تولید حرکت کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان افزود: به عنوان نمونه در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی و به صورت خاص در این واحد دانشگاهی طرح پویش با توجه جدی مدیران عالی رتبه دانشگاه آزاد اسلامی به این معنا که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های در رشته های خواهان صنعتگران بورسیه تحصیلی می توانند با خیالی راحت آینده شغلی خود را تضمین کنند.

عرب زاده بیان کرد: روابط بین دانشگاه و صنعت باید ادامه دار و نهادینه شود. اگر دانشجویی متخصص و نخبه تربیت نشود آینده صنعت هم با مشکل مواجه می شود. بسیاری از دانشجویان، اکنون وارد بازار کار شده اند؛ اما این کافی نیست باید برای آینده صنعت کشور و دانشجوی علمی و متخصص، برنامه ریزی جامع و کامل داشت. از اهداف مهم و اساسی این همایش، دوستی صنعت و دانشگاه است که بستری فراهم شود تا با نگاه عمیق تری به ضرورت این موضوع پرداخته شود.

وی تاکید کرد: افتتاح نمایشگاه امروز، یکی از برنامه های این همایش است تا موضوع گفتمان، صنعت و علم را در کنار یکدیگر، بیاوریم و در راستای توسعه صنعت کشور گامی برداشته باشیم. این همایش به منظور تعامل هر چه مطلوب تر صاحبان صنایع با متولیان امر از اتاق بازرگانی، دانشگاهیان و متصدیان اداره صمت از وزارتخانه تا سطوح استان و شهرستانی را در برنامه های خود دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان عنوان کرد: این واحد دانشگاهی با قدمتی 40 ساله و از همان بدو تاسیس با رشته نساجی و نظیر آن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانش آموختگان برجسته ای وارد بازار کار کرده و تاکنون بیش از 40  هزار دانش آموخته تربیت کرده اکنون نیز بیش از 100 نفر در این رشته در واحد کاشان مشغول به تحصیل هستند.

به گفته عرب زاده اکنون نیز حدود 6هزارنفر دانشجو و دانش آموز دربیش از 100 رشته تحصیلی از کاردانی تا دکتری تخصصی، مشغول به تحصیل هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آینده صنعت کشور نیازمند دانشجوی علمی و متخصص است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آینده صنعت کشور نیازمند دانشجوی علمی و متخصص است"، کلیک کنید.