اختلاف نظر شدید میان بن گویر و آیزنکوت در کابینه رژیم صهیونیستی

اختلاف نظر شدید میان بن گویر و آیزنکوت در کابینه رژیم صهیونیستی

پس از بروز اختلاف نظر شدیدی میان «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم، رسانه های عبری اکنون از تنش های شدید میان این چهره افراطی کابینه اسراییل با «گادی آیزنکوت» وزیر کابینه جنگ رژیم صهیونیستی خبر می دهند.

به گزارش نادیاتور، وب سایت عبری زبان «واللا» افشا کرد، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و «گادی آیزنکوت» وزیر کابینه جنگ این رژیم در نشست کابینه امنیتی به شدت دچار اختلاف نظر شدند.

طبق گزارش این وب سایت عبری زبان، اختلاف نظر میان این دو پس از اظهارات آیزنکوت درباره عملکرد کابینه که گفته بود «نشست های مستمر کابینه در طول چند ماه گذشته به هیچ تصمیم گیری منجر نشده است» بالا گرفت.

برخی رسانه های رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه درباره اظهارات گالانت درباره غزه، از بروز اختلاف نظر شدیدی میان سران سیاسی و امنیتی این کابینه گزارش دادند.

پیشتر گالانت تاکید کرد که با هرگونه حاکمیت نظامی رژیم صهیونیستی بر نوار غزه مخالفت خواهد کرد چرا که چنین اقدامی «خونبار و پرهزینه بوده و سال ها ادامه خواهد داشت.»

در این چهارچوب «آموس هرییل» تحلیلگر مسایل نظامی روزنامه عبری زبان «هاآرتص» گفت، گالانت برای اولین بار در محافل عمومی با قدرت با سیاست های بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم مخالفت کرد و هشدار داد «مخالفت او (نتانیاهو) با گفت وگوها بر سر تعیین جایگزینی برای حماس در نوار غزه می تواند دستاوردهای نظامی ارتش در جنگ را تضعیف کرده و اسراییل را برای یک دوره طولانی در نوار غزه درگیر کند.»

رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی عصر پنجشنبه گزارش داد که ده ها شهرک نشین با تظاهرات مقابل منطقه «الکریا» و بستن خیابان اصلی شهر تل آویو، برکناری گالانت را به دلیل مخالفتش با تعیین حاکمیت نظامی در نوار غزه خواستار شدند.

بن گویر در واکنش به اظهارات گالانت گفت از نظر وزیر جنگ تفاوتی میان اینکه سربازان ارتش بر غزه حاکم باشند یا حماس وجود ندارد، این اصل حرف گالانت است که در هفتم اکتبر گذشته شکست خورد و تا این لحظه نیز در جنگ شکست خورده است. به گفته او، برای تحقق اهداف جنگ، گالانت باید جایگزین شود.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اختلاف نظر شدید میان بن گویر و آیزنکوت در کابینه رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اختلاف نظر شدید میان بن گویر و آیزنکوت در کابینه رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.