اردوغان با راکت ایلان ماسک ماهواره به فضا می فرستد!

اردوغان با راکت ایلان ماسک ماهواره به فضا می فرستد!

به گزارش خبرگزاری نادیاتور، عبدالقادر اورال اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه طی بیانیه ای اعلام کرد که مراحل ساخت و آزمایش اولین ماهواره ارتباطی بومی کشور به نام «تُرکسَت 6A» تکمیل شده و 4 ژوین برای پرتاب به ایستگاه پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا آمریکا فرستاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما قصد داریم در هفته دوم جولای آتی ماهواره خود را با راکت «فالکون 9» شرکت اسپیس ایکس به فضا پرتاب کنیم.

اورال اوغلو با یادآوری اینکه ادغام و آزمایش های «تُرکسَت 6A» در مرکز یکپارچه سازی و آزمایش سیستم های فضایی کشور انجام شد، گفت: «ما در حال حاضر در سرویس های ماهواره ای به خدمات خود با «تُرکسَت 3A»، «تُرکسَت 4A»،«تُرکسَت 4B»، «تُرکسَت 5A»، «تُرکسَت 5B» ادامه می دهیم.»

وی تاکید کرد: اکنون به مراحل پایانی پروژه ماهواره ارتباطی بومی ترکیه «تُرکسَت 6A» که یکی از مهمترین پروژه های کشور است، نزدیک شده ایم.

منبع: hurriyetdailynews

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان با راکت ایلان ماسک ماهواره به فضا می فرستد!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان با راکت ایلان ماسک ماهواره به فضا می فرستد!"، کلیک کنید.