ارزشمندترین خودروی جهان به قیمت 8٬500٬000٬000٬000 تومان! / گران تر از برج های الهیه / عکس

امیرمسعود عابدین_ یکی از گران ترین خودروهای حال حاضر جهان، رولزرویس دراپ تیل سفارشی است. با قیمت فوق العاده 30 میلیون دلار، شما اساساً یک قصر روی چرخ دارید! اما وقتی که به خودروهای کلاسیک کلکسیونی که در حراجی فروخته می شوند نگاه می کنید، بسیاری از بوگاتی ها و رولزرویس ها کوچک به نظر می رسند!

ما قصد داریم خودرویی را به شما معرفی کنیم که قیمت آن 144 میلیون دلار است. این عدد برای اینکه ثروتمندترین علاقه مندان به اتومبیل را به فکر بیرون کشیدن پول خود بیندازد، بسیار کافی است. این خودروی باورنکردنی چیزی نیست جز مرسدس بنز SLR Uhlenhaut Coupe 300 که در حال حاضر رکورد گران ترین خودروی جهان را در اختیار دارد.

برای این خودرو باید 8 هزار 500 میلیارد تومان پول پرداخت کنید! /عکس

مرسدس بنز SLR Uhlenhaut Coupe 300 نه تنها یکی از گران ترین خودروهایی است که تا به حال در حراجی فروخته شده است، بلکه یکی از کمیاب ترین خودروهای روی کره زمین است. تنها دو نمونه اولیه از این خودرو ساخته شد که آن را به یک خودروی استثنایی نادر تبدیل می کند. این خودرو به افتخار مهندس افسانه ای بخش مسابقه مرسدس بنز، رودولف اوهلنهاوت نام گذاری شده است.

طراحی Uhlenhaut Coupe با نمای شیک و کم شیب برای عبور از هوا با حداقل مقاومت انجام شده است، چیزی که برای خودرویی که در دهه 1950 ساخته شده است، باورنکردنی است. بدنه خودرو از آلومینیوم سبک وزن ساخته شده است که به چابکی و حداکثر سرعت قابل دستیابی آن کمک می کند. یکی از منحصربه فردترین و برجسته ترین ویژگی های این کوپه زیبا، درب های گالوینگ آن است. این درهای ویژه نه تنها زیبایی خودرو را در جاده افزایش می دهند، بلکه مزایایی برای استحکام ساختاری خودرو نیز به همراه دارند.

برای این خودرو باید 8 هزار 500 میلیارد تومان پول پرداخت کنید! /عکس

فضای داخلی Uhlenhaut کوپه شجره نامه مسابقه ای آن را به نمایش می گذارد. هر عنصر داخل خودرو به طور هدفمند ساخته شده و بر تمرکز آن بر عملکرد بیش از تجمل تاکید دارد.

به گزارش نادیاتور، در قلب SLR Uhlenhaut 300 کوپه، یک موتور عالی و قدرتمند قرار دارد. این یک موتور هشت سیلندر 3.0 لیتری است که در آن دوران یک شگفتی مهندسی بود. این موتور قادر است 302 اسب بخار قدرت تولید کند که برای کمک به خودرو در رسیدن به سرعت 290 کیلومتر بر ساعت کافی بود. این موتور هشت سیلندر از خودروی موفق فرمول یک W196 مرسدس بنز مشتق شده بود که بار دیگر بر میراث مسابقه ای این خودرو تاکید کرد. این خودروی اسپرت آلمانی از ساختار سبک وزن و ویژگی های نوآورانه ای مانند فعال سازی سوپاپ desmodromic و تزریق سوخت استفاده می کرد که فناوری های پیشرفته ای بودند و معیارهای جدیدی را در مهندسی خودرو در آن زمان ایجاد کردند.

برای این خودرو باید 8 هزار 500 میلیارد تومان پول پرداخت کنید! /عکس

در 5 می 2022، وقتی این SLR Uhlenhaut 300 کوپه در حراجی RM Sotheby در موزه مرسدس بنز در اشتوتگارت آلمان، به قیمت خیره کننده 143 میلیون دلار فروخته شد، دنیای خودرو مبهوت شد. این فروش، رکورد جدیدی را برای گران ترین خودروی فروخته شده در حراجی ثبت کرد و رکورد قبلی فراری GTO 1962 250 را که در سال 2018 به قیمت 48.4 میلیون دلار فروخته شد، از بین برد. نام خریدار به صورت عمومی فاش نشده و ما فقط می توانیم فرض کنیم که او یک کلکسیونر فوق العاده ثروتمند است.

SLR Uhlenhaut Coupe 300 جایگاه منحصربه فردی در تاریخ خودرو دارد. این خودرو در دهه 1950 توسعه یافت و در اصل برای مسابقات اتومبیلرانی اسپرت در نظر گرفته شده بود. بااین حال، پس از فاجعه غم انگیز لمانز در سال 1955، مرسدس بنز از مسابقات اتومبیل رانی (که قبلاً برنامه ریزی شده بود) کنار رفت و Uhlenhaut Coupe هرگز شاهد مسابقات رقابتی نبود.

برای این خودرو باید 8 هزار 500 میلیارد تومان پول پرداخت کنید! /عکس

قیمت نجومی 300 SLR Uhlenhaut Coupe را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد:

نادر بودن: با تنها دو نمونه اولیه ساخته شده، SLR Uhlenhaut Coupe 300 یکی از کمیاب ترین خودروهای موجود است. این موضوع ارزش آن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

اهمیت تاریخی: ارتباط مستقیم این خودرو با تاریخچه مسابقات مرسدس بنز و همچنین ارتباط آن با رودولف اوهلنهاوت، بر ارزش تاریخی و فرهنگی آن افزوده است.

موتور جادویی: قابلیت های مهندسی و عملکرد پیشرفته Uhlenhaut Coupe بسیار جلوتر از زمان خود بود و آن را به یک خودروی موردتقاضا برای کلکسیونرها و علاقه مندان به خودرو تبدیل کرد.

وضعیت و منشا: این خودرو به دقت توسط مرسدس بنز حفظ و نگهداری شده که بر ارزش بالای آن افزوده است. فقط به تصاویر بالا نگاه کنید، خواهید دید که ماشین هنوز هم تقریباً نو به نظر می رسد.

برای این خودرو باید 8 هزار 500 میلیارد تومان پول پرداخت کنید! /عکس

جالب تر اینکه امروزه قیمت این شاهکار نیز افزایش می یابد. هم اکنون ممکن است که قیمت این خودرو به 150 میلیون دلار رسیده باشد. دومین نمونه اولیه از SLR Uhlenhaut Coupe 300 همچنان زیر نظر مرسدس بنز در موزه آن ها قرار دارد. اگر این خودروساز آلمانی تصمیم به فروش آن بگیرد، ممکن است شاهد ایجاد یک رکورد باورنکردنی دیگر باشیم.

منبع: hotcars

227322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارزشمندترین خودروی جهان به قیمت 8٬500٬000٬000٬000 تومان! / گران تر از برج های الهیه / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارزشمندترین خودروی جهان به قیمت 8٬500٬000٬000٬000 تومان! / گران تر از برج های الهیه / عکس"، کلیک کنید.