اطلاعی از سرنوشت فرش های مفقودی سعدآباد نداریم/پرونده در دادسرای ویژه روحانیت درحال رسیدگی است

اطلاعی از سرنوشت فرش های مفقودی سعدآباد نداریم/پرونده در دادسرای ویژه روحانیت درحال رسیدگی است

معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی رییس جمهور با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده مفقودی فرش ها گفت: طبق اطلاعاتی که ما از پرونده داریم و پیگیری هایی که از قضات پرونده به صورت مداوم داشته ایم هنوز از سرنوشت 48 تخته فرش مفقودی خبری در دسترس نیست.

به گزارش نادیاتور، محمدهادی عبادی معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی رییس جمهور در گفت وگویی با اشاره به اظهارات امروز سخنگوی محترم قوه قضاییه درباره پرونده فرش های سعدآباد که در سال های 93 تا 95 مفقوده شده، مبنی بر اینکه «برخی از فرش هایی که مدعی شدند، سرقت شده، در سایر دستگاه های دولتی پیدا شدند که نشان می دهد سرقتی رخ نداده است» گفت: اظهارات اخیر سخنگوی محترم قوه قضاییه با اطلاعات ما از پرونده متفاوت است.

معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی رییس جمهور با تاکید بر اینکه مطمین هستیم این پرونده با جامعیت و عدالت کامل در دادسرای ویژه روحانیت بررسی خواهد شد، گفت: خوشبختانه رسیدگی به پرونده در مرجع قضایی صالحه از سرعت خوبی برخوردار است و اسناد و مدارک مناسبی دال بر قطعیت مفقودی فرش ها و علم و عمد از سوی متهمین و مرتکبین آن به دست آمده است.

وی با بیان این که «پرونده از حساسیت خاصی برخوردار است و هرگونه اظهار نظری ممکن است مورد سوءاستفاده قرار گیرد و پرونده را از روال عادی خارج نماید»، تاکید کرد: هدف غایی دولت از پیگیری پرونده، استرداد فرش های نفیس و جلوگیری از تضییع بیت المال است و در این مسیر معاونت حقوقی تمام تلاش خود را به کار گرفته و با مرجع قضایی همکاری خواهد کرد.

عبادی تاکید کرد: تاکنون هیچ اثری از فرش ها به دست نیامده است و اگر نشانه ای از فرش های مفقود شده به دست آید بلافاصله فرش ها به کاخ سعدآباد منتقل خواهد شد.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اطلاعی از سرنوشت فرش های مفقودی سعدآباد نداریم/پرونده در دادسرای ویژه روحانیت درحال رسیدگی است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اطلاعی از سرنوشت فرش های مفقودی سعدآباد نداریم/پرونده در دادسرای ویژه روحانیت درحال رسیدگی است"، کلیک کنید.