افزایش ذخیره آب 3 میلیون متر مکعبی سدهای مازندران

افزایش ذخیره آب 3 میلیون متر مکعبی سدهای مازندران

نادیاتور/مازندران مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای مازندران میزان آب ذخیره شده ناشی از بارندگی های بهاری سه روز اخیر در مازندران را سه میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: مجموع آب ذخیره شده در سدهای استان تا پیش از بارندگی ها 256.5 میلیون متر مکعب بود که با بارش های خوب چند روز اخیر به 259.5 میلیون متر مکعب افزایش یافت.

به گزارش نادیاتور، فرهاد خلردی با بیان این که بیشترین میزان ذخیره آب بارش های اخیر در سد آیت الله صالحی مازندرانی(البرز) ثبت شده است، اظهار کرد: با افزایش آورد آب رودخانه بابلرود طی سه روز اخیر بر اثر بارش های بهاری حدود 1.5 میلیون متر مکعب آب وارد مخزن سد البرز شد.

وی افزود:حدود 1.2 میلیون متر مکعب نیز به میزان ذخیره آب سد شهید رجایی ساری و 300 هزار متر مکعب به آب موجود در مخزن سد گلورد افزوده شده است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای مازندران تصریح کرد: میزان آب ورودی به این سه سد در حال حاضر بیشتر از روزهای عادی است و مجموع ذخیره آب این سدها تا زمان فروکش کردن آب رودخانه ها و عادی شدن دبی آب همچنان کمی افزایش می یابد.

 خلردی مجموع آورد رودخانه های مهم استان از ابتدای سال آبی جاری–یکم نادیاتور 1402- تا روز 21 اردیبهشت یک میلیارد و 401 میلیون متر مکعب بود که نسبت به مدت مشابه دوره درازمدت 28 درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی درباره آمار بارندگی های روزهای اخیر در مازندران نیز گفت: میانگین بارش های چند روز اخیر در مازندران 19 میلیمتر بود که مجموع بارندگی در این استان طی سال آبی جاری را به 493 میلیمتر رساند.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان این که بیشترین بارندگی سه روز اخیر با 101 میلیمتر بارش در قایمشهر ثبت شد، خاطرنشان کرد: بارش های سال آبی جاری نیز تا کنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد و نسبت به دوره درازمدت چهار درصد افزایش را نشان می دهد.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش ذخیره آب 3 میلیون متر مکعبی سدهای مازندران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش ذخیره آب 3 میلیون متر مکعبی سدهای مازندران"، کلیک کنید.