اندک اندک جمع مستان می رسند+فیلم

با حرکت زایران کوی دوست به سوی مکه؛

اندک اندک جمع مستان می رسند+فیلم

زایران از دور و نزدیک آمده اند و قلب ها برای دیدن معشوق کعبه در سینه ها می تپد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ  و جامعه خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، حالا فصل عاشقی فرارسیده؛ اندک اندک جمع مستان می رسند. زایران کاروان ها از دور و نزدیک آمده اند و قلب ها برای دیدن معشوق کعبه در سینه ها می تپد.

آنها پا به سرزمینی گذاشته اند که به عنوان اولین نقطه کره خاکی از زیر آب بیرون آمده و هر که رفت آمرزیده بازگشت. به بیت الله الحرام می روند تا به ندای حضرت ابراهیم (ع) که به فرمان خدا پس از اتمام ساختمان کعبه با صدای بلند مردم را به زیارت آن دعوت کرد، پاسخ دهند.

پای در مسجدی می گذارند که مهندسش خدا، معمارش ابراهیم و کارگرش اسماعیل و بت شکنش علی و امام جماعتش محمد و اقتدا کننده اش خدیجه و موذنش بلال حبشی و آبش زمزم است…

حج از خود گسستن و به خدا پیوستن است تا انسان از منییت های تیرگی درون، برون آید. خدایا، صاحب خانه تویی و دعوت شان کردی که به سوی تو بیایند. خانه تو جای پای انبیا و صُلحا است.

چه زیبا است، آنهایی که قبل از طواف کعبه، از خانه، محل، شهر، کشور و همه آن چیز هایی که به دلشان بسته بود؛ گذشتند و با کوله باری سنگین آمدند تا نشانه های غفار بودنت را در وجودشان حس کنند. آمدند که بگویند تو گفتی، صد بار اگر توبه شکستی باز آی.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اندک اندک جمع مستان می رسند+فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اندک اندک جمع مستان می رسند+فیلم"، کلیک کنید.