اورهال بیش از 600 دستگاه اتوبوس در تهران

چمران در جمع خبرنگاران اعلام کرد؛

اورهال بیش از 600 دستگاه اتوبوس در تهران

رییس شورای اسلامی شهر تهران از نهایی شدن روند ساخت واگن های مترو خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، مهدی چمران پیش از آغاز دویست وچهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح دستور جلسه امروز سه شنبه شورا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه در چند جلسه گذشته فرصت برای بررسی گزارش حسابرسی ها فراهم نشد، برای جلسه امروز از ابتدا حسابرسی ها مطرح و بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش از بررسی حسابرسی ها دو لایحه دو فوریتی که از سوی شهرداری تهران اجرا شده، مورد بررسی قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: در خصوص نام گذاری معبری به نام شهید آیت الله رییسی نیز اگر تا پایان جلسه امروز تنظیم شود، در صحن مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد. گزینه های مطرح شده در این خصوص نیز در صحن علنی شورا مطرح خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره اورهال و خرید اتوبوس ها در سطح شهر تهران و اعتراض برخی شهروندان در خصوص مشکلات حوزه حمل و نقل عمومی نیز تصریح کرد: در حال حاضر اورهال اتوبوس ها در حال انجام است و بیش از 600 دستگاه اتوبوس اورهال شده و مشغول فعالیت و خدمت رسانی به شهروندان است. باید گزارشی در این خصوص براساس این که مقرر بود به صورت ماهانه گزارشی ارایه شود در صحن علنی شورا در حوزه حمل و نقل ارایه شود.

چمران با اشاره به اینکه در ارتباط با خریدها مشکلاتی وجود دارد و موضوع در کش وقوس است، افزود: در خصوص خرید اتوبوس ها هنوز به آنجایی که باید برسیم نرسیده ایم؛ اما در بحث واگن ها مشکل حل شده اما برای اتوبوس ها قرارداد نهایی و عملیاتی نشده است.

وی اضافه کرد: در داخل کشور قرارداد ساخت 2000 دستگاه اتوبوس منعقد شده و به تدریج در حال تحویل است. این قراردادها با سه کارخانه منعقد شده که روند ساخت در حال پیگیری است.

چمران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برخی انتقادها مبنی بر این که ریاست شورا در مقابل همه سوال ها اعلام می کند که «نمی دانم»، اظهار کرد: وقتی در مورد موضوعی اطلاع ندارم می گویم نمی دانم چرا که معتقدم راست و درست صحبت کنم و نمی خواهم وعده بی جا بدهم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص تغییر دولت و روند پیگیری خرید اتوبوس و واگن ها از سوی شهرداری تهران گفت: تصور نمی کنم مناسبات موجود بهم بخورد، چرا که برنامه ریزی ها  کار را در مسیری قرار داده که هر دولتی بیاید باید این کار را پیگیری کند. هنگامی که ما اعلام می کنیم موضوعی همچون واگن ها نهایی شده یعنی انتقال منابع مالی و قراردادها نهایی شده و کار آغاز شده است. کارخانه ای که مقرر شده برای ما واگن ها و اتوبوس ها را بسازد این کار را تنها برای ما انجام نمی دهد و برای آمریکا هم می سازد.

چمران در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری نمایشگاه ساختمان در محل دایمی نمایشگاه های تهران (سیول) نیز تصریح کرد: سال گذشته نیز این نمایشگاه در آنجا برگزار شد؛ اما رییس نمایشگاه نیز نامه ای برای وزیر نوشته ما هم تلاش می کنیم نمایشگاه ساختمان که پرازدحام است در این محل برگزار نشود، چرا که مردم آزار می بینند و اگر کسی می خواهد چنین کند، بسم الله.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اورهال بیش از 600 دستگاه اتوبوس در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اورهال بیش از 600 دستگاه اتوبوس در تهران"، کلیک کنید.