اولویت دولت بازار پول است، اما نباید بازار سرمایه فدا شود

اولویت دولت بازار پول است، اما نباید بازار سرمایه فدا شود

آفتاب نیوز :

علی سرزعیم در نشست چشم انداز اقتصاد ایران 1403 که توسط مشاور سرمایه گذاری ترنج برگزار شد، گفت: وظیفه دولت حمایت و دخالت در بازار سرمایه نیست، وظیفه دولت نظارت است.

دولت نباید دغدغه شاخص را داشته باشد، بازا ر سرمایه تعدادی سرمایه گذار دارد که می خواهند با یکدیگر رقابت کنند و سازمان بورس باید شرایط را برای رقابت عادلانه فراهم کند، مثلا کسی به رانت اطلاعاتی دسترسی نداشته باشد، سهام پروژه نشود و…

وی افزود: وقتی این اقدامات صورت بگیرد بازار سرمایه عمق پیدا می کند، و دولت می تواند اوراق و سایر دارایی های خود را در این بازار عرضه کند.

سر زعیم، اضافه کرد: به نظر می رسد بازار سرمایه اولویت اول دولت نیست، نگرانی اصلی دولت تورم است که نگرانی صحیحی است و اولویت دولت در حال حاضر سیاست های پولی است، اما نباید بازار سرمایه فدا شود. سیاستگذاری ها باید با درنظر گرفتن بازار سرمایه باشد و مسیر رشد این بازار حفظ شود و کم کم توزان بین بازار پول و سرمایه برقرار شود.

این اقتصاد دان، افزود: ابزارهای مالی مدرن و جدید مانند صندوق های سرمایه گذاری باید توسعه پیدا کند و همچنین حجم تامین مالی از طریق بازار سرمایه افزایش پیدا کند، درحال حاضر بیشترین حجم تامین مالی از طریق بانک صورت می گیرد در حالی که بازار سرمایه ابزارهای متنوعی برای تامین مالی کوتاه مدت برای سرمایه در گردش و تامین مالی بلند مدت دارد.

 نشست چشم انداز اقتصاد ایران در سال 1403 توسط مشاور سرمایه گذاری ترنج باحضور دکتر علی سرزعیم، اقتصاددان و بهادر برهان، معاون سرمایه گذاری شرکت ترنج با محویت تحلیل متغیرهای اقتصاد کلان و چشم انداز بازار سرمایه در سال 1403 برگزار شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولویت دولت بازار پول است، اما نباید بازار سرمایه فدا شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولویت دولت بازار پول است، اما نباید بازار سرمایه فدا شود"، کلیک کنید.