اپل بابت تبلیغ جنجالی «آی پد پرو M4» عذرخواهی کرد

اپل بابت تبلیغ جنجالی «آی پد پرو M4» عذرخواهی کرد

به گزارش نادیاتور، روز سه شنبه گذشته، اپل «آی پد پرو مجهز به تراشه M4 » را معرفی کرد و آن را «باریک ترین محصول خود» توصیف کرد. برای تبلیغ تمام امکانات خلاقانه آی پد، این شرکت ویدیویی تبلیغاتی با عنوان «Crush!» منتشر کرد (برای تماشای فیلم، اینجا را کلیک کنید) و در آن، اجسام فراوانی مانند پیانو، دستگاه ضبط و دستگاه های هنری دیگری را تحت فشار پرس هیدرولیک قرار داد تاخرد شوند؛ درنهایت، تنها یک محصول باقی ماند که همان « آی پد پرو جدید» بود.

به نقل از دیجیتاتو، حجم انتقادات به این تبلیغ آن قدر زیاد بود که اپل مجبور به عذرخواهی شد. «تور میهرن»، معاون بخش بازاریابی اپل در بیانیه ای به Ad Age گفت: «خلاقیت بخش اصلی دی ان ای ما در اپل است و برای ما بسیار اهمیت دارد که محصولاتی را طراحی کنیم که افراد خلاق سراسر جهان را توانمند می سازد. هدف همیشگی ما این است که با روش های بی شماری از کاربران تجلیل کنیم و ایده های خود را از طریق آی پد زنده کنیم. ما با این ویدیو در هدف خود موفق نبوده ایم و از این بابت متاسفیم».

ازجمله اعتراضات چهره های معروف می توان به «هیو گرانت»، هنرپیشه بریتانیایی اشاره کرد که تبلیغ اپل را «تخریب کننده تجربیات انسانی» اعلام کرد. «پاول گراهام» سرمایه گذار و هم بنیان گذار Y Combinator نیز از جمله دیگر منتقدان تبلیغ اپل بود که به «تیم کوک»، مدیرعامل غول فناوری گفته بود: «استیو هرگز چنین تبلیغی را نمایش نمی داد. تماشا آن برای او بسیار آزاردهنده خواهد بود.»

برای مشاهده دیگر اعتراضات به ویدیوی جنجالی اپل، گزارش «ویدیوی جنجالی اپل، استیو جابز را در گور لرزاند/ فیلم» را بخوانید.

5454

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اپل بابت تبلیغ جنجالی «آی پد پرو M4» عذرخواهی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اپل بابت تبلیغ جنجالی «آی پد پرو M4» عذرخواهی کرد"، کلیک کنید.