این گیاه قارچ های بدنتان را می کُشد

این گیاه قارچ های بدنتان را می کُشد

آفتاب نیوز :

نعناع فلفلی با نام علمی Mentha pipertia L از خانواده Lamiaceae از جمله گیاهان دارویی و معطری است که اسانس آن مصارف دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی فراوانی دارد. ترکیبات موجود در این گیاه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، قارچ کشی وحشره کشی می باشند.

فلاونویید ها گروهی از متابولیت های ثانویه هستند که در بسیاری از فعالیت های بیولوژیکی گیاه شامل فعالیت های دفاعی گیاه دخالت دارند.

خاصیت ضد میکروبی آن علیه قارچ های بیماری زای گیاهی به اثبات رسیده است.

اثر عصاره این گیاه روی تشکیل مایه قارچ های عامل لکه برگی مورد بررسی قرار گرفته و تاثیر بازدارندگی آن به اثبات رسیده است.

مواد موثرۀ نعناع فلفلی در صنایع غذایی، بهداشتی و آرایشی، شیرینی سازی، نوشابه سازی و صنایع ادویه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

دو قارچ Bipolaris و Fusarium از مهم ترین قارچ های بیماری زای گیاهی هستند که توانایی و قدرت حمله به گیاهان میزبان را دارند و عامل ایجاد پوسیدگی معمولی ریشه، لکه برگی، سوختگی خوشه، سیاه شدن دانه، پوسیدگی طوقه، پژمردگی آوندی و مرگ ناگهانی ایجاد می نمایند.

اسانس این گیاه قادر به توقف رشد عامل بیماری لکه برگی سیب زمینی در شرایط آزمایشگاهی و کاهش شدت بیماری در گلخانه ای شده است. این تحقیقات نشان دادند اسانس این گیاه دارای خاصیت ضد قارچی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این گیاه قارچ های بدنتان را می کُشد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این گیاه قارچ های بدنتان را می کُشد"، کلیک کنید.