باقری کنی: کانادا به تنها ناقض حقوق بشر ملت ایران و ایرانیان مقیم این کشور تبدیل شد

باقری کنی: کانادا به تنها ناقض حقوق بشر ملت ایران و ایرانیان مقیم این کشور تبدیل شد

به گزارش نادیاتور به نقل از نادیاتور علی باقری در جریان بازدید احمد وحیدی، وزیر کشور از ستاد انتخابات خارج از کشور در سخنانی ضمن تشکر از حضور وحیدی در محل دستگاه دیپلماسی کشور گفت: فضای خوبی در خارج از کشور برای برگزاری انتخابات خوب، سالم و امن فراهم شد و دولت‌های میزبان همکاری خوبی با نمایندگی‌های ما برای برگزاری انتخابات داشتند که این موضوع جای تقدیر دارد.

وی در همین ارتباط افزود: تنها یک دولت اجازه برگزاری انتخابات را نداد و آن دولت کانادا بود که اخیرا نیز با الصاق برچسب نامربوط به سپاه پاسداران عزیز، پیمان راهبردی خود با تروریست‌ها را اعلام کرد و امروز در کنار دیگر ناقضان حقوق بشر قرار گرفت و به تنها ناقض حقوق بشر ملت ایران و ایرانیان عزیز مقیم کانادا تبدیل شد که اجازه نداد مردم ایران و ایرانیان در کانادا بتوانند از حق طبیعی خود برای تعیین سرنوشت خودشان و مشارکت در این جشن ملی و جشنواره مردمسالاری اسلامی برخوردار باشند و آنها را از این حق محروم کرد .

باقری در بخشی دیگر از صحبت‌های خود در این ارتباط افزود: این اتفاق در کنار اتفاق چند روز قبل در اعلام همبستگی دولت کانادا با صهیونیست‌ها، نشان داد ماهیت این دولت در یک مسیر خارج از روال عادی سایر دولت‌ها در نظام بین‌المللی است و تجربه نشان داده دولت‌های این چنینی که در مقابل عزم و اراده ملت ایران می‌ایستد، هیچ‌گاه در پیشبرد اهداف خود در این زمینه موفق نشده اند.

باقری در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به صحبت‌های وزیر کشور مبنی بر لزوم ایجاد زمینه برای این که تمام ایرانیان خارج از کشور بتوانند در انتخابات شرکت کنند، گفت: ما در وزارت خارجه با همکاری وزارت کشور و شورای نگهبان بابد بیشتر تلاش کنیم که زمینه‌های حضور و مشارکت بیشتر ایرانیان خارج از کشور را در انتخابات دیگر پیش رو فراهم کنیم و ان‌شاءالله امروز تجربه مفیدی خواهد بود که امکانات و ظرفیت‌های بیشتری بسیج شود تا ایرانیان عزیز در هر نقطه‌ای از جهان بتوانند بدون دغدغه و صرف زمان کمتر در کنار سایر مردم در داخل ایران در این جشن ملی مشارکت کنند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری کنی: کانادا به تنها ناقض حقوق بشر ملت ایران و ایرانیان مقیم این کشور تبدیل شد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری کنی: کانادا به تنها ناقض حقوق بشر ملت ایران و ایرانیان مقیم این کشور تبدیل شد"، کلیک کنید.