بمب جدید کشتی را وسط نصف می کند!

بمب جدید کشتی را وسط نصف می کند!

به گزارش نادیاتور، این بمب که «کوییک سینک» (غرق سریع یا QUICKSINK) نام دارد، توسط آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی ایالات متحده ساخته شده است.

در ویدیویی که با همکاری پایگاه نیروی هوایی اگلین گرفته شده، نیروی هوایی آمریکا نمایی از نحوه عملکرد این بمب مرگبار به تصویر کشیده شده است.

در تصاویر منتشره دیده می شود که یک جت جنگنده اف-15 نیروی هوایی ایالات متحده یک بمب از این نوع را روی یک کشتی می اندازد و در پی آن با وقوع انفجار بزرگی، کشتی در کمتر از 30 ثانیه غرق می شود.

در ویدیوی دومی که توسط مقامات نظامی آمریکایی منتشر شده کشتی غرق شده در بستر دریا نشان داده می شود که به طور موثری به دو نیم تقسیم شده است.

نیروی هوایی ایالات متحده به طور قابل توجهی درباره جزییات این فناوری و میزان کارآمدی آن سکوت کرده بود. با این حال، تصاویر و اطلاعات منتشره نشان می دهند که این موشک شامل یک بمب 907 کیلوگرمی اصلاح شده با سامانه «مهمات تهاجم مستقیم مشترک» (JDAM) است.

این سامانه ابزار هدایت گری است که بمب های گرانشی غیرهدایت شونده، یا بمب های سقوط آزاد، را به بمب های هوشمند و دقیق و با قابلیت ضربه زدن به اهداف در تمامی شرایط آب و هوایی تبدیل می کند.

اگر داده های سامانه موقعیت یاب جهانی (GPS) در دسترس باشند، سامانه های مهمات تهاجم مستقیم مشترک می توانند به بمب های سقوط آزاد اجازه دهند تا با دقت 5 متر یا کمتر به هدف اصابت کنند. حتی اگر اطلاعات جی پی اس وجود نداشته باشد، این بمب های اصلاح شده می توانند با دقت 30 متر به هدف برخورد کنند.

اژدرها، یا همان موشک های زیر آب که از کشتی ها یا زیردریایی ها شلیک می شوند، رایج ترین تسلیحات برای غرق کردن کشتی های دشمن هستند. با این حال فناوری جدید راه موثرتری برای نابودی کشتی ها از آسمان در اختیار ارتش ایالات متحده می گذارد.

علاوه بر این، موشک های پرتاب شده به طور قابل توجهی ارزان تر از اژدرها هستند و می تواند منطقه بسیار بزرگتری از دریا را تحت پوشش بگیرند.

هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است که تسلیحات نظامی جدید از چه زمانی عملیاتی خواهند شد و در اختیار جنگنده های آمریکایی قرار خواهند گرفت.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بمب جدید کشتی را وسط نصف می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بمب جدید کشتی را وسط نصف می کند!"، کلیک کنید.