بهانه تراشی جدید رژیم اسراییل؛ صهیونیست ها فهرست کامل اسرا را می خواهند

بهانه تراشی جدید رژیم اسراییل؛ صهیونیست ها فهرست کامل اسرا را می خواهند

به گزارش نادیاتور،  رژیم صهیونیستی به قطر و مصر اعلام کرده تا وقتی که حماس فهرست جامعی از اسرای صهیونیست زنده در غزه ارایه نکند، مذاکره ای برگزار نخواهد شد.

رژیم صهیونیستی در حالی بهانه تراشی تازه خود را آغاز کرده که جامعه بین المللی خواستار برقراری آتش بس بشردوستانه و رسیدگی به بحران وخیم در غزه بوده و مخاطرات ارسال کمک های بشردوستانه به فلسطینیان ساکن غزه لزوم مذاکره را پررنگ تر از قبل کرده است.

خبرگزاری آکسیوس گزارش داد مصر و قطر که میانجی گر ارتباطات حماس و رژیم صهیونیستی هستند، به تل آویو اطمینان داده بودند که در مذاکرات اخیر در دوحه اطلاعات مهمی را درباره وضعیت گروگان ها به دست خواهد آورد.

به گزارش نادیاتور این در  حالی است که رژیم صهیونیستی مدعی است که با پایان این دور از گفت وگوها به اطلاعاتی که خواستار آن بوده دست نیافته است.

توافق پیشنهادی که با تلاش آمریکا، مصر و قطر شکل گرفته و در پاریس رونمایی شد، شامل آزادی حدود 400 اسیر فلسطینی در ازای حدود 40 اسیر صهیونیست است. این توافق همچنین توقف موقت درگیری ها در غزه را پیشنهاد می کند؛ به نحوی که در ازای هر اسیر زنده ای که آزاد شود، توقف درگیری ها یک روز دیگر ادامه پیدا کند. این طرح همچنین برنامه هایی را برای بازگشت تدریجی شهروندان فلسطینی به نواحی شمالی نوار غزه شامل می شود.

با وجود این تلاش ها، مقامات صهیونیستی از بن بست در مذاکرات خبر داده اند. آنها از ممانعت حماس از ارایه برخی اطلاعات مهم را مانع اصلی برای پیشرفت در مذاکرات معرفی می کنند؛ حال آنکه بهانه های رژیم اشغالگر و اصرار آن بر دریافت فهرست گروگان های زنده و همچنین پاسخی قطعی از حماس درباره نسبت اسرای تبادل شده، روند مذاکرات را متوقف کرده است.

311311

بهانه تراشی جدید رژیم اسراییل؛ صهیونیست ها فهرست کامل اسرا را می خواهند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهانه تراشی جدید رژیم اسراییل؛ صهیونیست ها فهرست کامل اسرا را می خواهند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهانه تراشی جدید رژیم اسراییل؛ صهیونیست ها فهرست کامل اسرا را می خواهند"، کلیک کنید.