بورل تحقیقات بین المللی درباره «کشتار الرشید» را خواستار شد

بورل تحقیقات بین المللی درباره «کشتار الرشید» را خواستار شد

رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات بین المللی درباره «کشتار الرشید» شد.

به گزارش نادیاتور، جوزپ بورل، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تیراندازی سربازان اسراییلی به غیرنظامیانی که سعی در دسترسی به غذا دارند، غیرقابل توجیه است.

بورل تاکید کرد: ما خواستار تحقیقات بین المللی بی طرفانه در مورد حادثه غم انگیز و کشته شدن بیش از صد غیرنظامی هستیم که در تلاش بودند در غزه غذا به دست آورند.

الجزیره به نقل از وی اعلام کرد: اسراییل موظف است از قوانین بین المللی پیروی کند و از توزیع کمک ها به ساکنان غزه محافظت کند.

بورل با درخواست از شورای امنیت سازمان ملل برای درخواست توقف فوری جنگ و لزوم اجازه دادن به کمک های بشردوستانه به غزه گفت: نیاز به یک آتش بس فوری بشردوستانه وجود دارد که منجر به آتش بس دایمی برای ارسال کمک ها و محافظت از غیرنظامیان در غزه شود.

پنجشنبه گذشته نیروهای اشغالگر صهیونیست در میدان النابلسی در شمال غزه، فلسطینی های بی دفاعی را هدف قرار دادند که منتظر رسیدن کامیون های حامل کمک و گرفتن آرد بودند. به گفته وزارت بهداشت غزه، این کشتار هولناک منجر به شهادت 112 تن و زخمی شدن 760 نفر دیگر شد.

کشتار هولناک هزاران نفر از مردم گرسنه گرفتار در غزه موجی از واکنش ها را به دنبال داشته است.

پایان خبر نادیاتور

بورل تحقیقات بین المللی درباره «کشتار الرشید» را خواستار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورل تحقیقات بین المللی درباره «کشتار الرشید» را خواستار شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورل تحقیقات بین المللی درباره «کشتار الرشید» را خواستار شد"، کلیک کنید.