بیماری سفیدک انگور در تاکستان‌های خراسان شمالی کنترل شد

بیماری سفیدک انگور در تاکستان‌های خراسان شمالی کنترل شد

نادیاتور/خراسان شمالی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بیماری سفیدک انگور در تاکستان‌های استان کنترل شد.

محمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار نادیاتور، با اشاره به اینکه رطوبت بالای محیط سبب شیوع بیماری سفیدک انگور در تاکستان‌های استان شده است، اظهار کرد: سفیدک انگور یکی از آفت‌هایی است که خسارت‌های زیادی را به تاکستان‌ها وارد می‌کند. در همین راستا برای کنترل بیماری، عملیات سمپاشی انجام شده است.

وی با بیان اینکه سمپاشی مزارع علیه این بیماری در سه مرحله انجام می‌شود، گفت: یک مرحله از سمپاشی بعد از انجام هرس است که در سطح ۳۶۰۰ هکتار انجام شده، مرحله دیگری قبل از گل است که در سطح ۶۸۵۰ هکتار و مرحله بعدی سمپاشی بعد از گل است که در سطح ۸۲۰۰ هکتار انجام شده است.

رضایی ادامه داد: انجام هرس سبز یکی دیگر از اقداماتی است که تاثیر خیلی زیادی در کنترل آفت و بیماری‌ها دارد که هرس سبز نیز در سطح ۵۸۰۰ هکتار انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در این استان ۱۴ هزار و ۱۰۰ هکتار باغ انگور وجود دارد، افزود: ۶۰۰۰ هکتار از این مساحت دیم و بقیه آبی است.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیماری سفیدک انگور در تاکستان‌های خراسان شمالی کنترل شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیماری سفیدک انگور در تاکستان‌های خراسان شمالی کنترل شد"، کلیک کنید.