تاثیر این گروه خونی در بروز سکته مغزی زودرس

تاثیر این گروه خونی در بروز سکته مغزی زودرس

آفتاب نیوز :

در این بررسی از داده های موجود در مطالعات ژنتیکی با تمرکز بر سکته های ایسکمی مغزی در افراد زیر 60 سال استفاده شده است.

سکته ایسکمی مغزی یا انسدادی بر اثر انسداد جریان خون به مغز رخ می دهد.

 تعداد افراد مبتلا به سکته های زودرس رو به افزایش است. احتمال مرگ این افراد از این وضعیت خطرناک بیشتر است و بازماندگان به طور بالقوه با چندین دهه ناتوانی روبرو هستند. با این حال تحقیقات کمی در مورد علل سکته های زودرس وجود دارد.

در این بررسی، داده های 48 مطالعه پیشین بر روی سکته های ایسکمی در افرادی که گروه های خونی A, AB, B, O دارند، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند.

 متخصصان دریافتند افرادی که گروه خونی A دارند، در مقایسه با گروه های خونی دیگر، 16 درصد بیشتر در معرض خطر سکته مغزی زودرس هستند و خطر سکته مغزی زودرس در افراد دارای گروه خونی O حدود 12 درصد کمتر از بقیه گروه های خونی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاثیر این گروه خونی در بروز سکته مغزی زودرس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاثیر این گروه خونی در بروز سکته مغزی زودرس"، کلیک کنید.