ترامپ: به محض پیروزی در انتخابات، متهمان 6 ژانویه را آزاد می کنم

دونالد ترامپ با بیان اینکه متهمان حمله به کنگره آمریکا در 6 ژانویه 2021 بی گناه به زندان افتاده اند، گفت در صورت پیروزی در انتخابات سریعا آن ها را آزاد خواهد کرد.

به گزارش نادیاتور، «دونالد ترامپ» گفت در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا، یکی از اولین اقداماتی که به عنوان رییس جمهور انجام می دهد آزادسازی متهمان و محکومان وقایع ششم ژانویه خواهد بود.

ترامپ که در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شکست در برابر «جو بایدن» را قبول نداشت، مدعی تقلب گسترده در انتخابات شد و در ششم ژانویه 2021 از حامیانش خواست برای جلوگیری از تایید نهایی نتیجه انتخابات توسط کنگره ایالات متحده، به ساختمان کنگره سرازیر شوند.

به گزارش شبکه خبری «ان.بی.سی» ترامپ در پیامی در شبکه اجتماعی خود به نام «تروث سوشال» خطاب به حامیانش نوشت نخستین اقدامش به عنوان رییس جمهور بعدی آمریکا این است که مرزها را بسته، نفت استخراج کرده و متهمان و مجرمان وقایع ششم ژانویه را «که بی گناه به زندان افتاده اند» آزاد کند.

ترامپ: به محض پیروزی در انتخابات، متهمان 6 ژانویه را آزاد می کنم
هواداران ترامپ در ساختمان کنگره آمریکا

این اولین بار است که ترامپ تا این حد قطعی و شفاف به قصد خود برای آزادی متهمان 6 ژانویه اشاره می کند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن در واکنش به این اظهارات ترامپ اظهار کرد این رییس جمهور سابق آمریکا نشان داده برای حفظ قدرت، هر کاری که لازم باشد انجام می دهد؛ از جمله چشم پوشی و حتی حمایت از خشونت سیاسی.

این سخنگو گفت: مردم آمریکا حملات وحشیانه به کنگره در ششم ژانویه را فراموش نکرده اند. آن ها می دانند ترامپ آنقدر خطرناک است که نباید دوباره حتی به نزدیکی اتاق بیضی (محل کار رسمی رییس جمهور آمریکا) راه یابد. آن ها در ماه نوامبر برای حفاظت از دموکراسی و جلوگیری از ورود ترامپ به کاخ سفید، حاضر خواهند شد.

پایان خبر نادیاتور

ترامپ: به محض پیروزی در انتخابات، متهمان 6 ژانویه را آزاد می کنم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترامپ: به محض پیروزی در انتخابات، متهمان 6 ژانویه را آزاد می کنم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترامپ: به محض پیروزی در انتخابات، متهمان 6 ژانویه را آزاد می کنم"، کلیک کنید.