ترکش های باخت استقلال در رفسنجان؛ از سکوت نکونام و خطیر تا بیانیه ای که حمایتی نبود!

سپهر ستاری: استقلال که پس از برتری ارزشمند مقابل سپاهان امیدوار بود در جام حذفی هم مس رفسنجان را شکست دهد، در تقابل با شاگردان محرم نویدکیا به دردسر افتاد و نتوانست به مرحله بعدی راه پیدا کند. شکست مقابل مس و حذف از جام حذفی اتفاقی بود که بازیکنان و هواداران استقلال اصلا انتظارش را نداشتند و این موضوع باعث شد پس از باخت، شرایط این تیم کمی بحرانی شود و آبی ها تا حدی وارد حاشیه شوند. موضوعی که در آستانه دربی اتفاق چندان خوبی برای استقلال محسوب نمی شود.

خبری از تیم منسجم هفته قبل نبود

استقلال در شرایطی راهی رفسنجان شد که هفته گذشته در یک بازی حساس و تعیین کننده موفق شده بود سپاهان را شکست دهد و جایگاه خود در صدر جدول لیگ برتر را تثبیت کند. شاگردان نکونام در بازی با سپاهان نمایش بسیار خوبی داشتند و در طول 90 با انسجام و تمرکز بالایی بازی کردند که باعث شد موقعیت زیادی به شاگردان ژوزه مورایس ندهند. تیم آماده استقلال اما به فاصله کمتر از یک هفته پس از بازی با سپاهان، در نبرد با مس رفسنجان کاملا متفاوت ظاهر شد و اصلا نشانی از تیم هفته قبل نداشت. استقلال در جریان بازی با مس گرچه یک پنالتی و چند فرصت خوب گلزنی را از دست داد ولی در مجموع بازی پرانتقادی انجام داد که نتیجه اش حذف زودهنگام از جام حذفی بود.

یکی از نکات تلخ این مسابقه برای استقلالی ها نمایش درخشان و گلزنی منتظر محمد بود. هافبک عراقی مس رفسنجان که ابتدای فصل در میان اختلافات سرمربی و مدیریت استقلال به صورت قرضی از جمع آبی پوشان جدا شد و دوشنبه نقش مهمی در حذف این تیم از جام حذفی ایفا کرد. درخشش منتظر محمد باعث شد استقلالی ها دوباره یاد بازیکنانی بیفتند که در فصل نقل وانتقالات از این تیم دور شدند و حضورشان در روزهای حساس فصل می توانست کمک زیادی کند. روبرتو تورس، ستاره اسپانیایی گل گهر که امسال یکی از بهترین بازیکنان لیگ بوده هم دیگر بازیکنی است که امسال در آستانه حضور در استقلال قرار داشت ولی هیچکس نفهمید که چگونه و در شرایطی که خودش هم تمایل زیادی به پوشیدن پیراهن این تیم نشان داده بود، در نهایت به گل گهر سیرجان رفت.

ترکش های باخت استقلال در رفسنجان؛ از سکوت نکونام و خطیر تا بیانیه ای که حمایتی نبود!

از بیانیه حمایتی تا احضار به کمیته انضباطی!

یکی از اتفاقات عجیبی که پس از باخت استقلال رخ داد، انتشار یک بیانیه در حمایت از اعضای کادر فنی بود. بیانیه مدیریت باشگاه استقلال از این نظر عجیب بود که این تیم همین حالا در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد و روی کاغذ شانس اول قهرمانی محسوب می شود. آبی پوشان امسال تنها 2 شکست در تمام رقابت ها داشتند که یکی مقابل سپاهان و دیگری در بازی مقابل مس رفسنجان بود و آن ها در این بازی پس از نزدیک به 7 ماه تن به شکست دادند. نوع نگارش این بیانیه طوری بود که انگار نکونام به دلیل نایج ضعیف زیر فشار انتقادات است و مدیریت از او مقابل این موضوع حمایت کرده ولی واقعیت طور دیگری است و سرمربی استقلال با توجه به نتایج تیمش تا امروز وضعیت مناسبی بین هواداران دارد.

معمولا این مدل بیانیه ها در حمایت از کادر فنی پس از چند شکست و زمانی که انتقادات اوج گرفته منتشر می شود ولی باشگاه استقلال این بار حرکتی جدید و در نوع خود عجیب انجام داد و برای اولین باخت تیم پس از مدت ها شکست ناپذیری بیانیه حمایتی صادر کرد. این باشگاه پس از جدایی فرهاد مجیدی از اتحاد کلباء هم بیانیه ای صادر کرد و به اخبار بازگشت این سرمربی واکنش نشان داد. بیانیه قبلی هم در شرایطی صادر شد که نکونام با توجه به نتایجی که گرفته جایگاه محکمی روی نیمکت استقلال دارد و هیچ تیمی پس از بدون باشگاه شدن مربی سابق خود بیانیه تکذیب صادر نمی کند!

موضوع دیگری که پس از باخت استقلال فاش شد و واکنش های زیادی را به دنبال داشت، احضاریه کمیته انضباطی این باشگاه برای جواد نکونام بود. این نامه دوشنبه شب در رسانه ها منتشر شد تا مشخص شود سرمربی استقلال به دلیل مصاحبه انتقادی پس از بازی با نفت آبادان، به کمیته انضباطی باشگاه دعوت شده است.

ترکش های باخت استقلال در رفسنجان؛ از سکوت نکونام و خطیر تا بیانیه ای که حمایتی نبود!

سکوت موقت خطیر و نکونام تا دربی

جواد نکونام در چند هفته اخیر ترجیح داده دیگر مصاحبه ای انجام ندهد و در قبال اتفاقات مختلف تیمش سکوت کرده است. او حتی در نشست های خبری هم شرکت نکرده و فعلا تمرکزش را روی شرایط تیمش گذاشته تا در زمان مناسب سکوت خود را بشکند. پس از دیدار با مس رفسنجان و انتشار بیانیه و نامه کمیته انضباطی باشگاه اما باعث شد شایعاتی در خصوص مصاحبه سرمربی استقلال پس از بازگشت به تهران به گوش برسد ولی گویا او از این اقدام هم منصرف شد و تصمیم گرفت در آستانه دربی صحبتی نکند.

در طرف مقابل علی خطیر هم پس از اینکه در برنامه فوتبال برتر شرکت نکرد، تصمیم گرفته صحبتی در خصوص اتفاقات اخیر انجام ندهد و سیاست سرمربی تیمش را پیش گرفته است. تصمیم خطیر و نکونام در شرایطی که تنها یک هفته تا دربی پایتخت باقی مانده می تواند به آرامش استقلال کمک کند و جلوی دامن زدن به حواشی را بگیرد. پیروزی یا حتی تساوی در دربی هفته آینده برای استقلال اتفاق خوبی است و می تواند به ادامه این سکوت کمک کند اما باخت در این بازی آتش اختلاف بین دو طرف را شعله ور خواهد کرد و ممکن است استقلال را وارد یک بحران بزرگ کند.

ترکش های باخت استقلال در رفسنجان؛ از سکوت نکونام و خطیر تا بیانیه ای که حمایتی نبود!

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکش های باخت استقلال در رفسنجان؛ از سکوت نکونام و خطیر تا بیانیه ای که حمایتی نبود!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکش های باخت استقلال در رفسنجان؛ از سکوت نکونام و خطیر تا بیانیه ای که حمایتی نبود!"، کلیک کنید.