تشدید نظارت بر قیمت لاستیک خودرو/ قیمت لاستیک تا 35 درصد گران شده است

تشدید نظارت بر قیمت لاستیک خودرو/ قیمت لاستیک تا 35 درصد گران شده است

به گزارش نادیاتور از خراسان، محسن صیادی در گفتگویی با بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت ماه 1403، قیمت لاستیک خودرو با نرخ دولتی در بازار افزایش یافته و دریافت لاستیک دولتی نیز با کمی تغییر همراه بوده است، اظهارکرد: در شرایط جدید، برای دریافت آن شماره شاسی و شماره موتور نیز از متقاضی درخواست می شود.

وی گفت: با این حال فاصله قیمتی بین لاستیک دولتی با قیمت لاستیک خودرو در بازار آزاد در اندازه های “13” و “14” حدود 30 درصد کمتر است، البته اندازه های بالاتر لاستیک در بازار آزاد قیمت مناسبی دارند و حتی زیر قیمت مصوب نیز عرضه می شوند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد مقدس با بیان اینکه نیروهای این مدیریت نظارت خود را بر عرضه لاستیک های دولتی افزایش داده اند تا فاصله قیمتی بین لاستیک خودرو با نرخ دولتی و نرخ آن در بازار آزاد از بین برود، افزود: در این راستا با گران فروشان برخورد قاطع می شود.

صیادی تصریح کرد: در مدت یک سال گذشته بیش از 783 مورد بازرسی از سطح بازار لاستیک خودرو در مشهد انجام گرفته که منجر به تنظیم 94 فقره فرم تخلف، نادیاتور و موم 13 واحد صنفی و بازگشت حدود 200 میلیون ریال به شاکیان شده است.

وی افزود: تولیدکنندگان لاستیک با تایید سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ دولتی لاستیک خودرو در اردیبهشت ماه را بین 10 تا 35 درصد افزایش داده اند که این افزایش نرخ بین انواع خودروها شناور است.

صیادی گفت: نظارت بر عرضه لاستیک خودرو بویژه لاستیک دولتی با توجه به افزایش بین 10 تا 35 درصدی قیمت انواع لاستیک در اردیبهشت ماه، تشدید شده است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشدید نظارت بر قیمت لاستیک خودرو/ قیمت لاستیک تا 35 درصد گران شده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشدید نظارت بر قیمت لاستیک خودرو/ قیمت لاستیک تا 35 درصد گران شده است"، کلیک کنید.