تمهیدات ویژه پلیس برای راهیان نور و مسافران نوروزی/ مهیا بودن تمام شرایط برای زایران

تمهیدات ویژه پلیس برای راهیان نور و مسافران نوروزی/ مهیا بودن تمام شرایط برای زایران

نادیاتور/خوزستان فرمانده کل انتظامی کشور گفت: کارکنان پلیس برای تامین امنیت کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی در آماده باش کامل هستند.

سردار احمدرضا رادان در حاشیه بازدید از یادمان شهدای شلمچه که عصر جمعه (18 اسفندماه) برگزار شد، در گفتگو با جمعی از خبرنگاران در خصوص تمهیدات پلیس برای تسهیل سفر کاروان های راهیان نور و مهمانان نوروزی اظهار کرد: کارکنان پلیس در سراسر کشور در جاده ها، شهرها و مناطق مرزی برای تامین امنیت مردم در آماده باش کامل هستند.

به گزارش نادیاتور به نقل از پلیس، وی با بیان اینکه همانند سال های گذشته بحمدالله تاکنون هیچ حادثه ای در سفرهای راهیان نور (حتی تصادف) نداشته ایم، افزود: کاروان های راهیان نور با رعایت استانداردهای حرکت وسیله نقلیه و تعداد مسافران با احتیاط وارد شدند، زیارت های خودشان را انجام دادند و در زمان خروج هم تلاش شده رانندگان استراحت کافی را داشته باشند تا بتوانند به سلامتی مسافران را بازگردانند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: بحمدالله تمام شرایط برای زایران عزیز راهیان نور مهیا است تا به میعادگاه شهدا و رزمندگان وارد شوند و از فیوضاتش بهره ببرند.

وی در خصوص تمهیدات پلیس برای ماه مبارک رمضان تصریح کرد: ماه مبارک رمضان امسال یک ویژگی خاص دارد و تقارن آن با عید نوروز است و طبیعی است که با سفرهای نوروزی همراه هستیم که در این راستا پیش بینی های کافی به خصوص در جاده ها و مراسم شب های قدر انجام شده تا ان شاءالله هموطنان بتوانند با خیالی آسوده به عبادت، زیارت و روزه بپردازند.

سردار رادان گفت: امسال در رابطه با رستوران های درون و بین شهری تسهیلات ویژه ای را قایل شدیم که مسافران بتوانند استفاده کنند البته رستوران داران باید رعایت های لازم را انجام دهند.

فرمانده کل انتظامی کشور خاطرنشان کرد: به واسطه تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان، پیش بینی می شود که جمعیت بیشتری از زایران راهیان نور تا قبل از آغاز این ماه مبارک در مناطق جنگی حضور پیدا کنند لذا تمهیدات ویژه و نیروهای بیشتری برای امنیت مسیر شدآمدی و مناطق زیارت زایران راهیان نور بکارگیری شده است.

حال و هوای مناطق راهیان نور، جهادی و الهی است  

فرمانده کل انتظامی کشور در مرز شلمچه گفت: حال و هوای مناطق راهیان نور حال و هوایی جهادی و الهی است و هر کس صرفاً از باب وظیفه بیاید هیچگونه بهره ای عایدش نمی شود اما اگر با دل بیاید بهره مند می شود.

سردار احمدرضا رادان در خصوص علت حضور در این مناطق جنگی گفت: برای زنده کردن یاد و خاطرات زمان جنگ و تجدید روحیه و امید گرفتن در این مکان حضور پیدا کردیم.

به گزارش نادیاتور به نقل از پلیس، فرمانده کل انتظامی کشور خطاب به جوانان گفت: بعضی وقت ها تعاریفی از جبهه و جنگ می شود که جوان ما فکر می کند که برای آن ها دست یافتنی نیست؛ برعکس، آن جوان های گذشته همجنس جوان های امروزی بودند، آن ها هم علاقمندی ها، آرزوها و نظرهایی داشتند ولی هنگامی که به منطقه می آمدند، منطقه را با خودشان همراه می کردند و همه چیز را ممکن و دست یافتنی می کردند.

سردار رادان در خصوص قدردانی از شهدا گفت: آن ها خونشان و جانشان را در این منطقه گذاشتند و رفتند و خیلی از آن ها پیکرشان هم پیدا نشد به گونه ای که پدر و مادر آن ها قادر به درد دل کردن در کنار قبر فرزندانشان نیستند. اگر قدردان آن ها نباشیم کفران نعمت کرده ایم و کفران نعمت برکت را از زندگی انسان می برد.

وی گفت: در رابطه با مناطق مقدس راهیان نور، وظیفه معنی ندارد باید دل داد تا به وظیفه خوب عمل کرد. حال و هوای مناطق راهیان نور حال و هوایی جهادی و الهی است و هر کس صرفاً از باب وظیفه بیاید هیچگونه بهره ای عایدش نمی شود اما اگر با دل بیاید بهره مند می شود. 

پایان خبر نادیاتور 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمهیدات ویژه پلیس برای راهیان نور و مسافران نوروزی/ مهیا بودن تمام شرایط برای زایران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمهیدات ویژه پلیس برای راهیان نور و مسافران نوروزی/ مهیا بودن تمام شرایط برای زایران"، کلیک کنید.