توسعه باغات در 600 هکتار از  اراضی شیب دار لرستان

توسعه باغات در 600 هکتار از  اراضی شیب دار لرستان

به گزارش نادیاتور لرستان ، سید عماد شاهرخی با اشاره به اینکه توسعه باغات در اراضی شیب دار در دستور کار قرار دارد، گفت: سال گذشته 500 هکتار درخت در اراضی شیب دار کاشت شده و امسال هم برنامه ریزی ما 600 هکتار است.

وی در حاشیه مراسم درختکاری که در کوه کمر سیاه با حضور مردم و دستگاه های اجرایی انجام شد، با اشاره به اینکه سهمیه لرستان از کاشت یک میلیارد درخت 7 و نیم میلیون اصله نهال است، اظهار کرد: از سال قبل این موضوع را در دستور کار قرار دادیم با دستگاه های مختلف جلساتی داشتیم که منجر به یک وحدت و وفاق بین مسوولان برای تحقق کاشت 7 و نیم میلیون اصله شده است.

شاهرخی خاطر نشان کرد: کاشت و توسعه درخت به عنوان نشاط، سرزندگی، حفظ محیط زیست و توسعه گردشگری به ویژه توسعه گردشگری کشاورزی مهم است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: همه مسوولان و دستگاه های اجرایی بر توسعه کاشت درخت در استان اتفاق نظر دارند و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

شاهرخی بیان کرد: در راستای کاشت 7 میلیون و نیم اصله نهال در لرستان نهالستان های استان مجهز و عرصه های مختلفی که قابلیت کاشت دارند شناسایی شده است.

وی در خصوص نگهداری نهال های کاشته شده هم گفت: نگهداری درختان در حوزه شهرداری که مشخص است، در حوزه زراعت چوب هم که متولی بخش خصوصی است و ضمن کاشت نگهداری را هم انجام می دهند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در رابطه با کمربند سبز هم بیان کرد: تفاهم نامه ی با شهرداری منعقد شده و شهرداری متعهد شده است که نگهداری را انجام بدهند.

به گفته شاهرخی توسعه باغات در اراضی شیب دار هم در دستور کار قرار دارد، به شکلی که سال گذشته 500 هکتار کاشت شده و امسال هم برنامه ریزی ما 600 هکتار است.

وی خاطر تصریح کرد : توسعه باغات در اراضی شیب دار علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان و ایجاد اشتغال به رونق گردشگری کشاورزی هم کمک می کند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توسعه باغات در 600 هکتار از  اراضی شیب دار لرستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توسعه باغات در 600 هکتار از  اراضی شیب دار لرستان"، کلیک کنید.