توضیح ایران درباره رای به قطعنامه عضویت کامل فلسطین

توضیح ایران درباره رای به قطعنامه عضویت کامل فلسطین

به گزارش نادیاتور  متن سخنان امیرسعید ایروانی به شرح زیر است: جمهوری اسلامی ایران حمایت خود را از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل اعلام می کند. پذیرش فلسطین به عنوان عضو کامل سازمان ملل متحد اولین گام و لحظه ای محوری در رسیدگی به بی عدالتی های تاریخی است که مردم فلسطین متحمل شده اند. قطعنامه به تازگی تصویب شد به درستی تاکید می کند که کشور فلسطین واجد شرایط عضویت در سازمان ملل متحد مطابق با ماده 4 منشور است.

جمهوری اسلامی ایران تصمیم امروز مجمع عمومی را تایید و از آن حمایت می کند. این تصمیم نشان دهنده گامی کوچک و در عین حال حیاتی در اجرای تعهدات جامعه بین المللی در قبال مردم فلسطین و احیای برخی از حقوق ذاتی فلسطین است.فلسطین تعهد خود را به صلح و توانایی خود در انجام تعهدات مندرج در منشور ملل متحد نشان داده است و در نتیجه، شایسته عضویت کامل در سازمان ملل است.

در مقابل، اقدامات رژیم اسراییل این رژیم را رد صلاحیت و نامشروع می کند و به عنوان موجودیت صلح دوستی که قادر به پایبندی به تعهدات منشور سازمان ملل باشد، فاقد صلاحیت و مشروعیت می کند. رژیم اسراییل به طور مداوم قوانین بین المللی، منشور سازمان ملل و قطعنامه های سازمان ملل را نقض می کند. این رژیم از پیروی از دستورات الزام آور قانونی دیوان بین المللی دادگستری امتناع ورزیده و به نقض فاحش از جمله قتل عام، جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت و نسل کشی ادامه می دهد.

گزارش های هولناک از گورهای دسته جمعی کشف شده در بیمارستان ناصر و شفا در غزه تصویری دلخراش از جنایاتجنگی و جنایات علیه بشریت این رژیم را نشان می دهد. تقریباً 400 جسد، از جمله زنان و کودکان، مدفون پیدا شده است که نمونه های بارز خشونت این رژیم و بی اعتنایی به جان انسان ها بود. این اقدامات در تضاد با ارزش های بنیادی سازمان ملل متحد و تمامی هنجارها و اصول اساسی حقوق بین الملل بوده و صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند.

موجب تاسف است که ایالات متحده پیش نویس بیانیه مطبوعاتی شورای امنیت پیشنهادی الجزایر را که خواستار تحقیقات بی طرفانه، شفاف و بین المللی برای تعیین حقایقپشت جنایت هولناک گورهای دسته جمعی در غزه است، ممانعت کرده است. این رفتار غیرمسیولانه آمریکا به عنوان یکی از اعضای دایم شورای امنیت غیرقابل قبول، غیرمسیولانه و در تضاد با درخواست جامعه جهانی است.

با وجود حمایت گسترده جامعه بین المللی، آمریکا به عنوان حامی سرسخت رژیم اشغالگر، بار دیگر چشمان خود را بر اینواقعیت بسته و تلاش های مذبوحانه ای را برای جلوگیری از تحقق آرمان اصیل مردم فلسطین برای عضویت انجام داده است. با این حال، رای امروز نشان می دهد که چگونه ایالات متحده با حمایت بی قید و شرط خود از رژیم اسراییل، به انزوا کشیده شده است. جمهوری اسلامی ایران معتقد است رایامروز پیام روشنی به شورای امنیت ارسال می کند. امیدواریم با تصویب این قطعنامه، شورای امنیت بتواند در موضع قبلی خود در مورد درخواست فلسطین برای عضویت کامل تجدید نظر نماید.

جمهوری اسلامی ایران قاطعانه بر این باور است که حمایت از آرمان و ملت فلسطین تا زمانی که آن ها نتوانند حقوق اساسی خود به ویژه حق تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل فلسطین را در تمامی سرزمین های اشغالی به پایتختی قدس شریف به دست آورند، ادامه یابد.

در خاتمه، جمهوری اسلامی ایران به قطعنامه رای مثبت می دهد و آن را نشان دهنده حمایت قوی جامعه بین المللی از آرمان فلسطین، به ویژه تحقق حق مسلم مردم فلسطین نسبت به تعیین سرنوشت خود می داند. در حالی که ما از پذیرش قطعنامه استقبال می کنیم، اما قلب ما با مردم غزه و رفح است که جنایات مداوم رژیم اسراییل را تحمل می کنند. جمهوری اسلامی ایران همچنان در دفاع از برقراری آتش بس پایدار ثابت قدم است و آن را به عنوان یک نیاز ضروری و فوری برای غزه در این مقطع حساس می شناسد.

در نهایت، مایلیم ثبت کنیم که حمایت جمهوری اسلامی ایران از قطعنامه بدون لطمه به موضع اصولی دیرینه و ثابت ما در مورد مسایل مربوط به مسیله فلسطین و عدم به رسمیت شناختن رژیم اسراییل است.

311311

توضیح ایران درباره رای به قطعنامه عضویت کامل فلسطین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح ایران درباره رای به قطعنامه عضویت کامل فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح ایران درباره رای به قطعنامه عضویت کامل فلسطین"، کلیک کنید.