جزیره تنب بزرگ شهر شد

جزیره تنب بزرگ شهر شد

آفتاب نیوز :

محمدجواد خجسته عصر دوشنبه با اعلام این خبر افزود: براساس بررسی های انجام شده، روستای شمیل و روستای تنب بزرگ در حریم و محدوده هیچ شهری واقع نشده است لذا تبدیل آن به شهر بلامانع اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه روستای جزیره تنب بزرگ نیز از سیمای بافت شهری برخوردار است، ابراز کرد: همچنین امکانات و خدمات روستای جزیره تنب بزرگ شامل ساختمان بخشداری، بیمارستان ندسا، مرکز بهداشتی درمانی، مراکز آموزشی، کتابخانه عمومی، کانون فرهنگی مذهبی، پنج باب مسجد، پارک و فضای سبز، پایگاه مقاومت بسیج، سالن ورزشی چند منظوره، زمین فوتبال چمن مصنوعی و خاکی، زمین والیبال ساحلی، شبکه برق و مرکز مخابرات است.

«شهرستان بوموسی که پیش تر به نام ابوموسی شناخته می شد، متشکل از 6 جزیره بوموسی، سیری، تنب بزرگ، تنب کوچک، فارور بزرگ و فارو کوچک بوده و مرکز آن هم جزیره 12 کیلومتر مربعی بوموسی است که در فاصله 75 کیلومتری جنوب بندرلنگه و 222 کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و بوموسی در نزدیکترین فاصله با تنگه راهبردی هرمز واقع شده اند که یکی از مهم ترین تنگه های بین المللی است و خلیج فارس را به دریای عمان و اقیانوس هند پیوند می دهد.»

خجسته همچنین با اشاره به ارتقای بخش شمیل به شهر یادآور شد: حدود 80 درصد طرح هادی روستایی شمیل اجرا شده و از سیمای شهری نسبت خوبی برخوردار است.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان اظهار کرد: امکانات و خدمات روستای بخش شامل بخشداری، دفتر شورای اسلامی و دهیاری، دفتر شورای حل اختلاف، ناحیه مقاومت بسیج، پاسگاه انتظامی، خانه بهداشت، پست بانک، دفتر پست و مخابرات روستایی، مدارس آموزشی، چند باب مسجد، آرامستان، شرکت تعاونی روستایی و تعداد قابل توجهی واحد های صنفی است.

جزیره تنب بزرگ به شهر ارتقا یافت

«شمیل، در شمال شرق استان هرمزگان و بین شهرستان های میناب و بندرعباس و در 80 کیلومتری مرکز استان قرار دارد و شغل بیشتر اهالی این منطقه، کشاورزی و دامداری است.

رودخانه های پُر آب، چشمه ها و آبشار های نیان و پشتکوه، سد شمیل و حتی قلعه شمیل زبان زد عام و خاص است و هرساله گردشگرانی از اقصی نقاط کشور به این منطقه سفر می کنند.

بخش شمیل از ترکیب دهستان شمیل و حسن لنگی ایجاد شده و مرکز این بخش، روستای شمیل تعیین شده است.

وزیر کشور سوم دیماه سال 1399 با انعکاس مصوبه هیات وزیران، ایجاد بخش شمیل در شهرستان بندرعباس را به طور رسمی ابلاغ کرد؛ با پیگیری های صورت گرفته توسط استانداری هرمزگان از طریق وزارت کشور و تصویب هیات دولت، دهستان شمیل در شهرستان بندرعباس به بخش ارتقا یافت.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزیره تنب بزرگ شهر شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزیره تنب بزرگ شهر شد"، کلیک کنید.