جوابیه شرکت ملی گاز به گزارش قطع گاز پتروشیمی لردگان

جوابیه شرکت ملی گاز به گزارش قطع گاز پتروشیمی لردگان

به گزارش خبرگزاری نادیاتور استان چهارمحال وبختیاری، در پاسخ به خبر منتشر شده در تاریخ 1403/3/8 در خصوص قطع گاز پتروشیمی لردگان موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی و انتشار در آن رسانه مطابق قانون مطبوعات ارسال میشود:

پتروشیمی لردگان با ظرفیت مصرف ساعتی 200.000 مترمکعب بر ساعت و بدهی بیش از 56.800.000.000.000 ریال (پنجاه و شش هزار و هشتصد میلیارد ریال) یکی از ابربدهکاران شرکت ملی گاز ایران است. بدهی های معوق شرکت مذکور در پایان سال های 1401 و 1402 به ترتیب 13.700 میلیارد ریال و 49.300 میلیارد ریال بوده و با مجموع پنجاه و شش هزار و هشتصد میلیارد ریال از پرداخت حقوق متعلق دولت و سازمان هدفمند سازی یارانه ها به روش های مختلف سرباز زده است.

علی رغم همکاری ها و مساعدت های به عمل آمده جهت پرداخت مطالبات معوق دولت و برگزاری بیش از 29 مورد جلسات مشترک در استانداری، ستاد ملی گاز، شرکت گاز استان، ستاد تسهیل و …، آن شرکت به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده است.

مزید آگاهی خوانندگان محترم، مبالغ حاصل از فروش گازطبیعی از طریق سازمان هدفمندسازی یارانه ها جهت هزینه های ضروری کشور ازجمله؛ یارانه دارو، شیر خشک، ملزومات مصرفی پزشکی، یارانه نان، مستمری به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، یارانه نقدی، معیشتی، کالابرگ الکترونیک و …. صرف می گردد که در صورت عدم پرداخت به موقع مطالبات، دولت را با چالش مواجه خواهد ساخت.

طبق مجموعه مقررات و پیمان فروش گاز طبیعی منعقده فی مابین شرکت ملی گاز و مشترک، مشترک مکلف به پرداخت صورتحساب های گاز مصرفی و هزینه های متعلقه در مهلت تعیین شده در صورتحساب گاز است، در صورت عدم پرداخت در مهلت مذکور، شرکت های گاز استانی موظف به اعمال مقررات از جمله قطع جریان گاز مشترک است. لذا علی رغم ادعای مطرح شده در سایت خبری انرژی پرس، در اجرای مفاد پیمان، نیاز به اخذ مجوز یا دستور از سوی وزیر نفت نیست.

نهایتاً با توجه به اخطارهای مکرر “قطع جریان گاز” ازجمله اخطارهای پنجم و هشتم خرداد 1403 و عدم توجه مشترک به اخطارهای اعلامی، جریان گاز پتروشیمی لردگان قطع شد.”

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جوابیه شرکت ملی گاز به گزارش قطع گاز پتروشیمی لردگان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جوابیه شرکت ملی گاز به گزارش قطع گاز پتروشیمی لردگان"، کلیک کنید.