حذف تاریخساز از انتخابی المپیک/ ادامه ناکامی های شه بخش و صعود تایسون

حذف تاریخساز از انتخابی المپیک/ ادامه ناکامی های شه بخش و صعود تایسون

در ادامه رقابت های جهانی بوکس، انتخابی المپیک 2024 پاریس، ملی پوش سبک وزن ایران از کسب سهمیه بازماند.

به گزارش نادیاتور، در ادامه رقابت های جهانی بوکس (انتخابی المپیک 2024 پاریس)، دانیال شه بخش که یکی از امیدهای کسب سهمیه برای تیم ملی ایران بود، بامداد امروز (شنبه – 19 اسفند 1402) با باخت مقابل حریف خود، از گردونه مسابقات کنار رفت و از گرفتن سهمیه المپیک بازماند.

بوکسور وزن 57 کیلوگرم ایران که برنز جهان و نقره آسیا را در کارنامه دارد، پس از آن که بوکسور مطرح ونزویلا را در گام نخست شکست داد، بامداد امروز با «شکور اوزوف » از ترکمنستان مبارزه کرد که با رای داوران 3 بر 2 بازنده اعلام شد تا از کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس باز بماند. 

شه بخش در مسابقات قهرمانی جهان 2019، موفق به کسب نخستین و تنها مدال جهانی بوکس ایران شد و تاریخسازی کرد. به این ترتیب او برای کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس، در صورت اعزام تنها از طریق مسابقات قاره ای شانس کسب سهمیه المپیک را دارد.

پیش از این نیز در وزن 80 کیلوگرم، میثم قشلاقی که لقب تایسون آسیا را به دوش می کشد در گام نخست موفق به شکست نماینده هند شده بود مقابل «هکتور آگویرو» از مکزیک روی رینگ رفت و این حریف را نیز از پیش رو برداشت. قشلاقی در مرحله یک هشتم با «گرادوس » از هلند روبه رو می شود.

این رقابت ها از روز یکشنبه با حضور 632 بوکسور از 112 کشور در شهر بوستو آرسیتسیو (لُمباردی ) ایتالیا آغاز شده و تا بیست و یکم اسفند ماه ادامه دارد. این مسابقات، حکم انتخابی المپیک پاریس را دارد و چهار نفر برتر هر وزن، مسافر المپیک می شوند. 

تیم ملی ایران نیز با 6 بوکسور راهی ایتالیا شده است. هدایت تیم ملی ایران را «فونتانا»ی کوبایی به عنوان سرمربی بر عهده دارد.

ترکیب تیم اعزامی ایران به شرح زیر است:

وزن 57 کیلوگرم: دانیال شه بخش (حذف شد)

وزن 63.5 کیلوگرم: علی حبیبی نژاد

وزن 71 کیلوگرم: مسلم مقصودی

وزن 80 کیلوگرم: میثم قشلاقی

وزن 92 کیلوگرم: پوریا امیری (حذف شد)

وزن 92+ کیلوگرم: ایمان رمضان پور

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حذف تاریخساز از انتخابی المپیک/ ادامه ناکامی های شه بخش و صعود تایسون" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حذف تاریخساز از انتخابی المپیک/ ادامه ناکامی های شه بخش و صعود تایسون"، کلیک کنید.