حضور 1670 بازرس برای نظارت بر فرایند انتخابات در کرمانشاه

حضور 1670 بازرس برای نظارت بر فرایند انتخابات در کرمانشاه

به گزارش خبرنگار نادیاتور کرمانشاه، علی صفدری شامگاه امروز یازدهم اسفند ماه با حضور در ستاد انتخابات استان کرمانشاه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آغاز فرایند انتخابات عوامل مربوطه به موقع در سراسر کشور حاضر شدند.

وی افزود: در انقلاب اسلامی برای رای مردم احترام ویژه ای قایل هستیم و 40 انتخابات را پشت سر گذاشته ایم، برای در نظر گرفته شدن رای سالم و محکم مردم بازرسی نیز به عنوان نقش تکمیل کننده در هر شعبه وجود دارد.

رییس کمیته بازرسی ستاد انتخابات استان کرمانشاه تصریح کرد: هزار و 670 بازرس در استان برای شعب ثابت و سیار شهری و روستایی در فرایند انتخابات مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد صد بازرس و 70 سر بازرس در استان و همچنین به ازای هر شهرستان یک بازرس ویژه در نظر گرفته شده است؛ در شهرستان کرمانشاه دارای چهار بازرس ویژه هستیم، مجموعاً 17 بازرس ویژه در استان بر فرایند انتخابات نظارت می کنند.

صفدری ادامه داد: مجموعاً 2 هزار نفر در حوزه بازرسی مشغول به فعالیت هستند، هر شهرستان دارای یک هییت بازرسی متشکل از پنج الی هشت عضو است و نزدیک به صد نفر از اعضای اصلی هییت بازرسی هستند.

وی اضافه کرد: کمیته بازرسی انتخابات دارای 2 وظیفه اصلی است که وظیفه نخست دقت در رعایت فرایند قانونی انتخابات و دوم بررسی تخلفات حوزه تبلیغات و خرید و فروش رای است.

رییس کمیته بازرسی ستاد انتخابات استان کرمانشاه بیان کرد: برای نخستین بار امسال یک برنامه برای ثبت تخلف توسط بازرسان فراهم شده که تاکنون 478 گزارش تخلف در این برنامه ثبت شده، 398 گزارش پس از بررسی توسط سر بازرس ویژه تخلف محسوب نشده و 80 مورد نیز در دست بررسی است.

وی در پایان گفت: تا این لحظه هیچ تخلفی که موجب خدشه و خلل در اجرای فرایند انتخابات باشد در هیچ شعبه ای گزارش نشده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور 1670 بازرس برای نظارت بر فرایند انتخابات در کرمانشاه" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور 1670 بازرس برای نظارت بر فرایند انتخابات در کرمانشاه"، کلیک کنید.