حماس: مقاومت در غزه در مقابله با جنگ جهانی موفق عمل کرد

حماس: مقاومت در غزه در مقابله با جنگ جهانی موفق عمل کرد

یکی از رهبران جنبش حماس گفت که مقاومت در نوار غزه در مقابله با جنگ جهانی موفق عمل کرده و کشورهایی که از تل آویو حمایت می کردند، اکنون از حمایت خود صرف نظر کرده اند.

به گزارش نادیاتور، «سامی ابو زهری» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در حاشیه گفتمانی در همبستگی با نوار غزه تحت «عنوان الاقصی اعتبار امت» که دانشگاه «الزیتونه» تونس برگزار کرد، با اشاره به آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته گفت: برخی پیش از این برای عادی سازی روابط با اسراییل شتاب داشتند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم وجدان های حاکمان جهان را بیدار کنیم و هیچ راهی بجز این عملیات بزرگ نداشتیم، ما آماده ایم بیشتر از این ها را برای قدس بپردازیم.

ابو زهری در ادامه گفت: ما به این راه ادامه می دهیم، ما با آگاهی برای این نبرد برنامه ریزی کردیم و می دانیم هزینه های آن سنگین است، ما در این نبرد با ایتلاف قدرت های غربی مواجه شدیم و عملیات ما موفق شد تصویر رژیم اشغالگر به عنوان بزرگترین قدرت منطقه را کنار بزند.

این رهبر حماس افزود: برخی از رهبران جهان از مقاومت جنبش در طول این مدت غافلگیر شدند آنها گمان می کردند حماس تنها چند ساعت دوام بیاورد.

او در ادامه تاکید کرد: مقاومت غزه در مقابله با جنگ جهانی موفق عمل کرد و کشورهایی که حامی رژیم اشغالگر بودند اکنون در حال عقب نشینی از حمایت خود از رژیم قاتل کودکان، زنان و سالمندان هستند.

ابو زهری اضافه کرد: آنچه در غزه رخ می دهد، موجب شوک جهان شده، این اتفاقات از کنترل رسانه های اسراییلی خارج شده و غرب شاهد اتفاقات جاری در غزه بوده و اکنون در شوک است.

این رهبر حماس با تقدیر از جنبش آغاز شده در دانشگاه های جهان که ابتدا از دانشگاه های آمریکایی آغاز شد، تاکید کرد: دانشجویان این دانشگاه ها تصمیم گرفتند ضد این جنگ باشند.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: مقاومت در غزه در مقابله با جنگ جهانی موفق عمل کرد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: مقاومت در غزه در مقابله با جنگ جهانی موفق عمل کرد"، کلیک کنید.