حمایت آمریکا از نتانیاهو در برابر تصمیم دیوان کیفری بین المللی

حمایت آمریکا از نتانیاهو در برابر تصمیم دیوان کیفری بین المللی

جو بایدن، رییس جمهور و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در برابر درخواست دادستان دیوان کیفری بین المللی برای صدور حکم جلب سران صهیونیست حمایت کردند.

به گزارش نادیاتور، بایدن روز دوشنبه در اظهاراتی در این رابطه گفت: درخواست دادستان دیوان کیفری بین المللی برای صدور احکام دستگیری علیه رهبران اسراییلی بی رحمانه است.

وی در ادامه گفت که علی رغم گفته های این دادستان، حماس و رژیم صهیونیستی به هیچ وجه هم تراز نیستند.

بایدن افزود: ما همیشه در برابر تهدیدات امنیتی در کنار اسراییل خواهیم ایستاد.

بلینکن نیز اظهار کرد: واشنگتن اعلامیه دادستان دیوان کیفری بین المللی در مورد اسراییل و حماس را رد می کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین عنوان کرد که «تصمیم دیوان کیفری بین المللی ممکن است تلاش ها برای رسیدن به توافق گروگان گیری و آتش بس در غزه را تضعیف کند.»

وی تاکید کرد هم تراز کردن رژیم صهیونیستی و حماس از سوی دادستان دیوان کیفری بین المللی «شرم آور » است.

کریم خان، دادستان ارشد دیوان کیفری بین المللی گفت این دادگاه به دنبال صدور حکم بازداشت برای چهره های مرتبط با درگیری های اخیر غزه است، از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی.

این دیوان همچنین قصد دارد برای برخی از رهبران حماس نیز قرار بازداشت صادر کند.

با درخواست دادستان، اکنون هیاتی از قضات دیوان کیفری بین المللی باید درباره درخواست کریم خان تصمیم گیری کنند. اگر حکم جلب برای نتانیاهو صادر شود، این نخستین باری است که دیوان کیفری بین المللی رهبر ارشد یکی از متحدان نزدیک آمریکا را هدف می گیرد.

کریم خان به شبکه خبری سی ان ان گفت، نتانیاهو و گالانت به کشتار در غزه، استفاده از گرسنگی و قحطی به عنوان یک ابزار جنگی، جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه به غزه و هدف گیری عامدانه غیرنظامیان در جنگ متهم شده اند.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت آمریکا از نتانیاهو در برابر تصمیم دیوان کیفری بین المللی" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت آمریکا از نتانیاهو در برابر تصمیم دیوان کیفری بین المللی"، کلیک کنید.