حملات موشکی روسیه به تاسیسات برق و گاز اوکراین از دریای آزوف

حملات موشکی روسیه به تاسیسات برق و گاز اوکراین از دریای آزوف

روسیه خود اعلام کرد که نیروهای این کشور برای حمله به انبارهای مهمات و تأسیسات انرژی اوکراین، از ترکیبی از موشک‌های دوربرد شلیک شده از هواپیماها و کشتی‌ها، و همچنین از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرده‌اند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، شرکت ملی برق اوکراین گزارش داد که تجهیزات تاسیساتی منطقه زاپوریژیا در جنوب شرقی و منطقه لِویو در غرب این کشور در اثر این حملات آسیب دیدند.

وزارت انرژی اوکراین نیز اعلام کرد که علاوه بر تاسیسات برق، حملات روسیه زیرساخت گازی در غرب این کشور را نیز هدف قرار داده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای افزود: «از ماه مارس‌تا کنون، ۸ حمله بزرگ توسط دشمن به سیستم برق اوکراین صورت گرفته که منجر به یک وضعیت چالش برانگیز در بخش انرژی شده است.»

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حملات موشکی روسیه به تاسیسات برق و گاز اوکراین از دریای آزوف" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حملات موشکی روسیه به تاسیسات برق و گاز اوکراین از دریای آزوف"، کلیک کنید.