درمان نانویی سرطان با ویروس گیاهی!

درمان نانویی سرطان با ویروس گیاهی!

آفتاب نیوز :

نوعی ویروس گیاهی که باعث آلودگی لوبیا چشم بلبلی می شود، برای مقابله با سرطان در موش ها موثر بوده است. نانوذراتی روی سطح این ویروس موجب تحریک سیستم ایمنی شده که پاسخ آن برای از بین بردن تومور تاثیرگذار بوده است.

بررسی های اخیر محققان نشان می دهد که نوعی ویروسی که لوبیا چشم بلبلی را آلوده می کند، در درمان سرطان موثر است. محققان در نتایج آزمایشگاهی خود، تاثیر این ویروس را در مجموعه ای از سرطان های متاستاتیک در موش ها شگفت انگیز گزارش کرده اند و امیدوارند که بتوان از آن برای درمان سرطان در انسان استفاده کرد.

نانوذرات برداشت شده از ویروس موزاییک لوبیا چشم بلبلی باعث افزایش میزان بقا در موش ها شده و رشد تومور را سرکوب می کند. این کار روی انواع سرطان از جمله سرطان پستان، روده بزرگ و تخمدان در موش ها موثر بوده است.

موش هایی که تومور های آن ها با جراحی برداشته شده بودند نیز پس از درمان با این ویروس، پیشرفت های قابل مقایسه ای نشان دادند.

ویروس موزاییک لوبیا چشم بلبلی یک پاتوژن گیاهی است که در حبوبات دیده می شود. این ویروس به طور مستقیم به سلول های سرطانی در موش ها حمله نمی کند، بلکه به عنوان نوعی ایمونوتراپی عمل کرده و به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا سرطان را پیدا و از بین ببرد.

این مطالعه جدید بخشی از تحقیقات در حال انجام به رهبری آزمایشگاه نیکول اشتاینمتز در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو است.

استینمتز و همکارانش سال ها صرف آزمایش نانوذرات ویروس موزاییک لوبیا چشم بلبلی کرده اند تا از آن برای کمک به سیستم ایمنی بدن استفاده کنند.

این نانوذرات قبلاً در ارتقاء پاسخ سیستم ایمنی بدن در هنگام تزریق مستقیم به تومور موثر بودند و نتایج اخیر حاکی از آن است که این روش درمان می تواند به جلوگیری از گسترش سرطان و عود مجدد آن کمک کند.

محققان توضیح می دهند که از آنجا که این ویروس گیاهی است نمی تواند پستانداران را آلوده کند، اما سیستم های ایمنی موش تمایل دارند که آن را به عنوان خارجی شناسایی کنند.

تحقیقات آن ها نشان داده است که این امر باعث ایجاد واکنش شدید سیستم ایمنی بدن می شود، که در نتیجه به تومور نیز حمله ور می شود. این ویروس باید روی انسان نیز آزمایش شود تا اثربخشی آن روی تومور سرطانی در انسان مشخص شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان نانویی سرطان با ویروس گیاهی!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان نانویی سرطان با ویروس گیاهی!"، کلیک کنید.