درک مفهوم کم آبی و آبگریزی در نانو ویژه کودکان

به کمک اسباب بازی محقق می شود؛

درک مفهوم کم آبی و آبگریزی در نانو ویژه کودکان

اسباب بازی ویژه کودکان برای درک مفهوم کم آبی توسط محققان کشور طراحی شد.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، آب مایه حیات و آبادانی است. بحران آب در ایران و بسیاری از کشور های دنیا از چالش های پیش رو است که استفاده نادرست از منابع آبی یکی از علل آن به شمار می رود.

پوریا اسماعیل صوفیان فارغ التحصیل دکترای داروسازی و طراح اسباب بازی آموزشی آبرسان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور با اشاره به عملکرد این بازی گفت: در ﺑﺎزی آبرسان ﻳک ﺟﺎده ﻣﺎرﭘﻴﭻ روی صفحه ای ﭘﺎرﭼﻪای ﻗﺮارداده ﺷــﺪه ﻛﻪ ﻛﻮدﻛﺎن -ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﺎزی ﻣﺎز- ﺑﺎﻳﺪ ﻗﻄﺮه آب را ﺑﻪ ﻣﻘﺼﺪ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﻛﻨﻨﺪ و ﻓﻴﻞﻫﺎ و درﺧﺘﺎن ﺗﺸﻨﻪ را سیراب کند.

وی افزود: ﺟﺎده ﻣﺎرﭘﻴﭻ ﺑﺎزی، ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از محلول ﻧﺎﻧﻮﻳی آﺑﮕﺮﻳﺰ ﺷﺪه و اگر قطره آب از جاده بیرون برود جذب پارچه خواهد شد. در این بازی ﻛﻮدﻛﺎن ﻋﻼوه ﺑﺮ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻳک ﺑﺎزی ﻫﻴﺠﺎﻧی ﺑﺎ ﻣﻔﻬﻮم آﺑﮕﺮﻳﺰی در ﻧﺎﻧﻮ نیز آﺷﻨﺎ می شوند.

اسماعیل صوفیان با اشاره به رده سنی این اسباب بازی آموزشی افزود: این محصول برای گروه سنی 7 سال به بالا طراحی شده است. 

وی با ذکر مزایای اسباب بازی آموزشی آبرسان ادامه داد: آشنا شدن کاربر با خواص آب دوستی و آب گریزی مواد، درک کردن مفهوم کم آبی و نیاز محیط زیست به آب، افزایش هماهنگی چشم و دست برای هدایت درست مسیر آب، آشنایی با مفاهیم جذاب و پایه ای فناوری نانو، تشویق این گروه سنی به بازی بیشتر با ابزارآلات فکری و دستی نسبت به بازی های مجازی ازجمله مزایای این بازی است. 

این طراح اسباب بازی، نبود بستر های مناسب برای تبلیغ اسباب بازی های حوزه فناوری نانو یکی از چالش های اساسی دانست و گفت: متاسفانه این اسباب بازی وارد بازار نشده، زیرا به سرمایه گذاری برای تولید و معرفی نیاز دارد و سرمایه گذاران و مشتریان، هنوز فناوری نانو را به خوبی نمی شناسند که دلیل اصلیش نبود بستر های تبلیغاتی برای فناوری نانو در جامعه است. برای همین تولید این محصول تا به امروز انجام نشده و تامین هزینه های تولید این محصول صرفا از طریق خود تولید کننده مقدور نیست.

اسماعیل صوفیان با تاکید بر این نکته که فناوری نانو صرفا نباید محدود به المپیاد ها باشد گفت: گلایه اصلی من عدم آشنایی دانش آموزان و خانواده های آنها با محصولات نانو است.

وی ادانه داد: نباید علم نانو محدود به المپیاد ها و قشر خاصی از دانش آموزان باشد بلکه اگر در مدارس در مورد نانو تکنولوژی بیشتر توضیح داده شود یا در کتاب های درسی سرفصل های جداگانه برای این علم در نظر گرفته شود؛ استقبال عموم نیز از محصولات نانو تکنولوژی از قبیل محصولات همچون بازی های فکری بیشتر خواهد شد 

وی گفت: افزایش دقت و تمرکز برای رسیدن به هدف، آموزش عملی کاربرد فناوری نانو برای پوشش و محافظت از سطح پارچه، انتقال مفاهیم زیست محیطی و کمبود آب از دیگر کابرد های این اسباب بازی آموزشی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درک مفهوم کم آبی و آبگریزی در نانو ویژه کودکان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درک مفهوم کم آبی و آبگریزی در نانو ویژه کودکان"، کلیک کنید.