دستورالعمل بهداشت محیط در محرم و صفر ۱۴۰۳ ابلاغ شد

دستورالعمل بهداشت محیط در محرم و صفر ۱۴۰۳ ابلاغ شد

معاونت بهداشت وزارت بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، دستورالعمل بهداشت محیط در ایام سوگواری سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) محرم و صفر ۱۴۰۳ را ابلاغ کرد.

به گزارش  گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و صفر و برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان در کشور، کنترل عوامل محیطی به منظور حقظ و ارتقای سلامت عزاداران ضروری و نیازمند برنامه ریزی مناسب است و نظارت بر رعایت موازین بهداشت فردی و محیطی در مساجد، تکایات و هیات‌ها و موکب‌ها به ویژه نظارت بر تهیه و توزیع نذورات در مراسم عزاداری برای پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با آب و غذا به ویژه بیماری‌های عفونی روده‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سیاست‌های برنامه در این دستورالعمل شامل هماهنگی و مشارکت‌های درون بخشی و بین بخشی، آموزش و اطلاع رسانی، پایش، نظارت و بازرسی بهداشتی و همچنین گزارش دهی است.

دریافت دستورالعمل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستورالعمل بهداشت محیط در محرم و صفر ۱۴۰۳ ابلاغ شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستورالعمل بهداشت محیط در محرم و صفر ۱۴۰۳ ابلاغ شد"، کلیک کنید.