دستگیری کلاهبردار با رسید ساز جعلی

دستگیری کلاهبردار با رسید ساز جعلی

نادیاتور/لرستان رییس پلیس فتا لرستان از شناسایی و دستگیری کلاهبردار با ترفند رسید ساز جعلی خبر داد.

سرگرد حسین سپهوند امروز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه یکی شهروندوان به پلیس فتا و اعلام این که شخصی با استفاده از رسید جعلی اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: پس از تشکیل پرونده و اخذ اظهارات، شاکی 53 گرم طلای خود را در بستر سایت دیوار برای فروش آگهی کرده است که شخصی با وی تماس گرفته و پس از مراجعه به محل سکونتش، یک میلیارد و 850 میلیون ریال را از طریق همراه بانک برایش واریز که متاسفانه رسید ارایه شده جعلی بوده و مبلغی به حساب شاکی واریز نشده است.

این مقام انتظامی گفت: با اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان سایبری پلیس فتا، فرد کلاهبردار در شهرستان دلفان مورد شناسایی قرار گرفته و ضمن هماهنگی با مقام قضایی دستگیر شد.

سپهوند ادامه داد: پس از انجام تحقیقات بیشتر مشخص گردید که متهم در موارد مشابهی اقدام به دو فقره کلاهبرداری دیگر با عناوین خرید طلا و تلفن همراه آیفون 14 پرومکس جمعا به ارزشی بیش از 180 میلیون تومان درفضای مجازی کرده است.

سپهوند با بیان اینکه متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شده، تصریح کرد: شهروندان از هرگونه اعتماد به افراد ناشناس در فضای مجازی جدا خودداری کرده و در هنگام فروش کالا ابتدا حساب بانکی خود را چک کرده و در صورت اختلال در سامانه پیامکی حتما موجودی حساب خود را از طریق اینترنت بانک، دستگاه های خودپرداز یا کارتخوان بررسی و پس از حصول اطمینان از واریز وجه، کالای فروخته شده را تحویل دهند.

رییس پلیس فتا استان لرستان خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.gov.ir  آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و کاربران گرامی می توانند آخرین اخبار، حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند و همچنین شماره تماس 096380 مربوط به مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر کشور است.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری کلاهبردار با رسید ساز جعلی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری کلاهبردار با رسید ساز جعلی"، کلیک کنید.