دهان پا پیچیده ترین چشمان را در قلمروی جانوران دارد!  

حقایق علمی 5؛

دهان پا پیچیده ترین چشمان را در قلمروی جانوران دارد!  

این جانوران به لطف چشمان خود می توانند به راحتی محیط اطراف را جهت یابی کنند  گویی یک قطب نما در چشمانشان تعبیه شده است!

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، دهان پا (Mantis Shrimp) نوعی موجود دریایی است که به دلیل بینایی باورنکردنی اش ابرقهرمان دنیای اقیانوس ها محسوب می شود. این موجودات کوچک پیچیده ترین چشم ها را در کل قلمرو حیوانات دارند! چشمان آنها بسیار منحصر به فرد است زیرا می توانند چیزهایی را ببینند که بیشتر حیوانات دیگر نمی توانند ببینند. تصور کنید که قدرت های بینایی تان در حدی است که می توانید نور پلاریزه و حتی نور ماوراء بنفش را مشاهده کنید!

وقتی از بینایی صحبت می کنیم، معمولاً فکرمان به این سو می رود که چگونه به ما کمک می شود دنیای اطراف خود را ببینیم. برای دهان پایان مسیله فراتر قوه بصری است و چشمان آنها کاری خیلی بیشتر از دیدن انجام می دهد. این موجودات کوچک چشمانی دارند که می تواند انواع مختلف نور را که برای بسیاری از حیوانات از جمله انسان نامریی است، تشخیص دهد. یک نکته جالب در مورد چشمان آنها توانایی آنها در دیدن نور پلاریزه است. این بدان معنی است که آنها می توانند نحوه ارتعاش امواج نور در جهات مختلف را درک کنند. این قابلیت به آنها کمک کند تا به راحتی در محیط خود حرکت کنند  گویی یک قطب نما در چشمانشان تعبیه شده است!

دهان پا پیچیده ترین چشمان را در قلمروی جانوران دارد!  

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد! دهان پایان همچنین می توانند نور ماوراء بنفش را ببینند. این طیف نور فراتر از چیزی است که چشم انسان قادر به تشخیص آن باشد. به عبارت دیگر این جانوران کوچک   طیف کاملی از رنگ ها را می بینند؛ رنگ هایی برای ما نامریی است. اگر روزی ما چنین توانایی پیدا کنیم ناگهان رنگ هایی را می بینیم که هرگز نمی دانستیم وجود دارند! برای دهان پایان، این توانایی مانند داشتن یک دستگاه رمزشکن مخفی است که الگوها و سیگنال های پنهان اقیانوس را با آن آشکار می کنند.

دهان پا پیچیده ترین چشمان را در قلمروی جانوران دارد!  

به طور کلی، چشم های دهان پایان واقعاً خارق العاده است و آن ها را از بسیاری از موجودات دیگر در قلمرو حیوانات متمایز می کند. دید فوق العاده این جانوران به آنها کمک می کند تا در دنیای زیر آب پیشروی کنند. همچنین قوه بینایی آنها در شکار غذا، دوری از شکارچیان و برقراری ارتباط با یکدیگر به آنها برتری می بخشد. ابرقهرمانان حتماً نیاز نیست لباس ابرقهرمانی به تن داشته باشند، دفعه بعد که به آنها فکر می کردید، دهان پا و چشمان باورنکردنی آن را به یاد بیاورید!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دهان پا پیچیده ترین چشمان را در قلمروی جانوران دارد!  " هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دهان پا پیچیده ترین چشمان را در قلمروی جانوران دارد!  "، کلیک کنید.