دور جدید مذاکرات میان طرف‌های یمنی امروز در مسقط برگزار می‌شود

دور جدید مذاکرات میان طرف‌های یمنی امروز در مسقط برگزار می‌شود

منابع خبری اعلام کردند دور جدید مذاکرات میان دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله درخصوص پرونده اسرا امروز (یکشنبه) در مسقط، پایتخت عمان برگزار می‌شود.

به گزارش نادیاتور، هیأتی از جنبش انصارالله یمن به منظور مشارکت در مذاکرات با هیأت دولت مستعفی یمن درخصوص پرونده اسرا و زندانیان تحت نظارت سازمان ملل، صنعا را به مقصد مسقط ترک کرده است.

براساس گزارش عربی ۲۱، این مذاکرات درخصوص امضای قرارداد تبادل اسرا میان دولت مستعفی و جنبش انصارالله یمن امروز آغاز خواهد شد و چند روز طول خواهد کشید.

در همین راستا، «یحیی محمد کزمان» رئیس هیأت دولت مستعفی یمن در مذاکرات مربوط به تبادل اسرا در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت، براساس دستورات صادرشده ازسوی رهبری سیاسی روز یکشنبه ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴ دور جدید مذاکرات درخصوص پرونده اسرا و زندانیان و همه ناپدیدشدگان در مسقط، پایتخت عمان براساس قاعده «کل در مقابل کل» برگزار می‌شود.

وی نسبت به آزادی تمامی اسرا و بازداشتیان و کاهش درد و رنج آنها و خانواده‌هایشان ابراز امیدواری کرد.

مذاکرات تبادل اسرا و بازداشتیان در نتیجه جنگ یمن از پیچیده‌ترین روندهای مذاکره میان طرف‌های درگیر است.

در ژوئن ۲۰۲۳، رایزنی‌ها بین دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مورد پرونده اسرا به میزبانی امان، پایتخت اردن تحت نظارت سازمان ملل متحد و صلیب سرخ، با توافق بر سر دور مذاکرات پس از عید سعید قربان به منظور آزادی گروه جدیدی از اسرا شامل ۱۴۰۰ اسیر به پایان رسید، اما برگزار نشد.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دور جدید مذاکرات میان طرف‌های یمنی امروز در مسقط برگزار می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دور جدید مذاکرات میان طرف‌های یمنی امروز در مسقط برگزار می‌شود"، کلیک کنید.