دومین برنامه عمومی نجوم در سمنان برگزار می‌شود

دومین برنامه عمومی نجوم در سمنان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری نادیاتور استان سمنان، مرتضی مزینانی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان از برگزاری دومین برنامه عمومی نجوم در سال جاری شامل رصد آسمان شب، سیاره‌ها و ستارگان در مرکز استان سمنان خبر داد.

وی تصریح کرد: رصد عمومی آسمان شب، سیاره‌ها و ستارگان به همت مرکز نجوم کانون پرورش فکری استان سمنان چهارشنبه‌شب، ۳۰ خردادماه ۱۴۰۳ از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در شهرک «آوست» سمنان در ابتدای خیابان پیامبر اعظم (ص) این شهر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت عموم کودکان و نوجوانان استان سمنان به همراه خانواده‌هایشان در این برنامه آزاد است، از هیأت مدیره شهرک آوست سمنان برای هماهنگی برگزاری این رویداد علمی و سرگرمی قدردانی کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان افزود: تقویت فعالیت‌های حوزه علم و فناوری یکی از برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان است که امسال به‌طور جدی در مراکز مختلف فرهنگی و هنری این کانون در سراسر استان سمنان پیگیری می‌شود.

مزینانی با اشاره به علاقه‌مندی کودکان و نوجوانان استان سمنان به فعالیت‌های حوزه نجوم، به برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین رصد عمومی آسمان شب، سیاره‌ها و ستارگان در سمنان با مشارکت بیش از ۳۵۰ نفر از علاقه‌مندان اشاره کرد و افزود: حوزه نجوم از بخش‌های پرطرفدار و موردعلاقه کودکان و نوجوانان است و در سال جاری، پیش‌بینی برگزاری بیش از ۱۵۰ برنامه عمومی نجوم در استان سمنان انجام شده است.

وی گفت: این برنامه‌ها در مراکز ۲۱ گانه فرهنگی و هنری ثابت و سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان در سراسر این استان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان ادامه داد: کارشناسان مرکز نجوم کانون پرورش فکری در این برنامه‌ها به ارائه آخرین نکات علمی در حوزه نجوم، ستارگان، سیاره‌ها، ماه و رصد عمومی آسمان خواهند پرداخت.

مزینانی از عموم مردم دعوت کرد تا در برنامه‌های رصد عمومی نجوم که در این استان برگزار می‌شود، حضور یابند و از فعالیت‌های علمی کارشناسان و برنامه‌های سرگرمی جانبی آن بهره‌مند شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومین برنامه عمومی نجوم در سمنان برگزار می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومین برنامه عمومی نجوم در سمنان برگزار می‌شود"، کلیک کنید.