سازمان حقوق بشری خواهان تحقیق درباره استفاده از اسکله آمریکا در حمله به النصیرات شد

سازمان حقوق بشری خواهان تحقیق درباره استفاده از اسکله آمریکا در حمله به النصیرات شد

دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه خواهان انجام تحقیقات درباره استفاده از اسکله شناور آمریکا در غزه برای اهداف نظامی و حمله به اردوگاه النصیرات در مرکز غزه شد.

به گزارش نادیاتور، دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در بیانیه ای اعلام کرد: در حملات خشونت آمیز هوایی، زمینی و دریایی رژیم صهیونیستی به منطقه بازار مرکزی اردوگاه النصیرات و مناطق اطراف آن که حدود 2 ساعت طول کشید بیش از 200 فلسطینی شهید و صدها تن زخمی شدند که بیشتر آنها زن و کودک هستند. بعد از این حملات ارتش اسراییل اعلام کرد که نیروهایش با هماهنگی شاباک و پلیس توانستند چهار اسیر را آزاد کنند. عملیات مذکور ارتش اسراییل با حملات هوایی و توپخانه ای شدید همراه بود و این نقض قوانین بشردوستانه بین المللی است.

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: «ناصر غبن» فلسطینی 45 ساله ای که یکی از آوارگان شهر غزه است و به اردوگاه النصیرات آمده بود گفت صدای حملات علیه اردوگاه غیر عادی بود و حملات کورکورانه شدید هوایی و توپخانه ای به تعداد زیادی از ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی انجام شد.

وی گفت که به طرز حیرت آوری از حمله گسترده رژیم صهیونیستی به منطقه بازار النصیرات جان سالم به در برد. وی به همراه یکی از نزدیکانش برای خریدن مواد غذایی به بازار رفته بود و حین فرار از منطقه عملیات ده ها جسد را روی زمین مشاهده کرد که برخی از آنها تکه تکه شده بودند. یک جوان به نام فیصل نیز اعلام کرد که جنگنده ها و پهپادهای رژیم صهیونیستی ابتدا حملات فشرده ای را به مناطق شمال غرب اردوگاه النصیرات انجام دادند و بعد حملات را گسترش دادند و مناطق بیشتری را از این اردوگاه هدف قرار دادند. تانک های رژیم صهیونیستی که در ورودی اردوگاه البریج و منطقه خیابان العوده در شمال شرق النصیرات مستقر بودند، حملاتی را علیه این اردوگاه انجام دادند. حملات گسترده اسراییل هزاران غیرنظامی را مجبور کرد تا از شدت این حملات گسترده از اردوگاه النصیرات فرار کنند اما پهپادها و توپخانه رژیم صهیونیستی آنها را هدف قرار داد که منجر به گسترش اجساد و مجروحان در تمام اماکن به ویژه در منطقه مرکز اردوگاه شد.

دیده بان اروپا-مدیترانه به اظهارات یک مسیول آمریکایی درباره کمک این کشور به رژیم صهیونیستی برای آزادی چهار اسیر از نوار غزه و گزارش رسانه های اسراییلی پرداخت که اعلام کرده بودند قبل از عملیات یک کامیون اسراییلی از منطقه اسکله شناور آمریکا در مقابل سواحل غزه با پوشش انتقال کمک های بشردوستانه به راه افتاد در حالی که نیروهای ویژه اسراییلی را که عملیات آزادسازی چهار اسیر صهیونیست را انجام دادند، حمل می کرد. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفته بود آمریکا نقش سرنوشت سازی در آزادسازی اسرا داشت و در این عملیات از تکنولوژی بسیار دقیق آمریکایی استفاده شد که قبلا از آن استفاده نشده بود.

دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه تاکید کرد: استفاده از وسایل نقلیه ای که به حمل کمک های بشردوستانه اختصاص دارد و پوشیدن لباس های امدادگران براساس قوانین بین المللی جنایتی حیله گرانه است و براساس معاهده رم چنین جنایتی جنایت جنگی محسوب می شود. باید درباره استفاده از اسکله شناور آمریکا برای اهداف نظامی و کشتن غیرنظامیان فلسطینی تحقیقات به عمل آید. همچنین باید جلوی استفاده ارتش اسراییل از انواع مختلف سلاح، مهمات و نیروی ویرانگر علیه غیرنظامیان فلسطینی و املاکشان و ارتکاب کشتارهای روزانه را گرفت.

این دیده بان تاکید کرد: حملات نظامی اسراییل علیه غزه و پیامدهای آن و تعداد کشته شدگان و شدت تخریبی که به بار می آورد نشان می دهد کاری که اسراییل می کند جنایت جنگی و ضدبشری و در راستای جنایت نسل کشی است و باید برای مقابله با آن رهبران و سربازان اسراییلی مجازات شوند و به قربانیان و خانواده هایشان غرامت داده شود.

این دیده بان افزود: ما خواهان مجازات آمریکا به عنوان شریک اصلی جنایت ها علیه فلسطینی ها در نوار غزه از جمله جنگ نسل کشی هستیم چراکه آمریکا حمایت نظامی، لجستیکی، عملیاتی و مالی از اسراییل به عمل می آورد. ما از تمام کشورها می خواهیم به مسیولیت های خود برای تحریم اسراییل و توقف حمایت و همکاری سیاسی، مالی و نظامی از آن عمل کنند و فورا صادرات سلاح و کمک های نظامی به اسراییل را متوقف کنند.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان حقوق بشری خواهان تحقیق درباره استفاده از اسکله آمریکا در حمله به النصیرات شد" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان حقوق بشری خواهان تحقیق درباره استفاده از اسکله آمریکا در حمله به النصیرات شد"، کلیک کنید.