سامانه پایش زیرساخت های زیست بوم نوآوری رونمایی شد

سامانه پایش زیرساخت های زیست بوم نوآوری رونمایی شد

سامانه پایش زیرساخت های زیست بوم نوآوری با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، روح الله دهقانی، معاون علمی رییس جمهور با اشاره به این که طی سال های گذشته در کشور زیرساخت های خیلی خوبی ایجاد شده که از جمله این زیرساخت ها می توان به شتاب دهنده ها، مراکز رشد، مراکز نوآوری، آزمایشگاه ها، فضا های کار اشتراکی و کارخانه های نوآوری اشاره کرد، یکی از برنامه های معاونت علمی را افزایش کارآمدی، هماهنگی و افزایش کیفیت این زیرساخت ها دانست و افزود: یکی از اقداماتی که در معاونت علمی بر آن تاکید داریم، کیفی سازی این زیرساخت ها این بود و ایجاد سامانه ای جامع با هدف شناسایی، اشتراک گذاری و ارزیابی این زیرساخت ها، در دستور کار قرار گرفت که با عنوان سامانه پایش زیرساخت های زیست بوم نوآوری افتتاح شد.

دهقانی با اشاره به تسهیل استفاده و دسترسی فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری به امکانات و خدمات زیرساخت های نوآورانه به کمک این سامانه جامع، عنوان کرد: تمامی کسانی که نیازمند استفاده از زیرساخت های تولید فناوری و نوآوری از جمله آزمایشگاه ها، مراکز نوآوری و … تا کارگاه و محل استقرار، تولید و هم آفرینی و … هستند، می توانند به کمک این سامانه از تمامی زیرساخت هایی که در کشور وجود دارد آگاه شوند و منطبق با توانایی و نیازشان، از زیرساخت مورد نظرشان بهره ببرند.

معاون علمی رییس جمهور با اشاره به ایجاد یکپارچگی، هم افزایی و هماهنگی در زیرساخت های نوآوری و فناوری کشور به کمک این سامانه، افزود: به کمک این سامانه، شبکه سازی و اشتراک گذاری زیرساخت های شتاب دهی، کارخانه های نوآوری، آزمایشگاه ها، مراکز هم آفرینی و سایر زیرساخت ها تسهیل می شود و این سامانه به بهره وری از تمامی زیرساخت هایی که در کل کشور داریم کمک می کند.

وی افزود: با برخورداری از اطلاعات دقیق فعالیت این مجموعه ها و شاخص هایی که برای ارزیابی و سنجش کیفیت آنها گذاشته شده، مراکز منطبق با ماهیت و کاری که انجام می دهند ارزیابی شده و پس از تایید صلاحیت، گواهی دریافت می کنند. بر مبنای این ارزیابی، مخاطبان از میزان صلاحیت و تخصص هر مجموعه آگاهی کافی و انتخاب بهتری خواهند داشت؛ این امر به سامان دهی، نظارت و مدیریت کلان این مجموعه ها در معاونت علمی کمک کرده و حمایت های تخصصی و تخصیص منابع برای عدالت بیش تر را تسهیل خواهد کرد.

دهقانی با تاکید بر شناسایی کارآمدی زیرساخت های نوآورانه و تخصیص حمایت ها به مخاطب نهایی گفت: این که زیرساخت های فناورانه و نوآورانه، صلاحیتشان شناسایی شود اساس کیفیت بخشیدن به فعالیت زیرساخت های زیست بوم فناوری و نوآوری است. باید فعالیت زیرساخت های نوآوری و فناوری، اقتصادی باشد و تخصیص حمایت مالی غیر واقعی به این زیرساخت ها، ضمن ایجاد فساد توقع نابه جا را در مصرف کننده ایجاد می کند، اما رویکرد معاونت علمی، تخصیص حمایت های واقعی به مصرف کننده نهایی است و این رویکرد، نتایج ملموس تر و مطلوب تری شکل می دهد؛ ضمن آن که اقتصاد شتابدهنده را تحرک می بخشد، حس حمایت جدی تر و واقعی تر را در مخاطب نهایی تداعی می کند. رساندن حمایت به ذی نفع واقعی یک موضوع مهم است که این سامانه نقشی اثرگذار و جدی در آن ایفا خواهد کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سامانه پایش زیرساخت های زیست بوم نوآوری رونمایی شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سامانه پایش زیرساخت های زیست بوم نوآوری رونمایی شد"، کلیک کنید.