ستاره سابق استقلال:قهرمانی در دست پرسپولیس است

ستاره سابق استقلال:قهرمانی در دست پرسپولیس است

به گزارش خبرگزاری نادیاتور؛ ، فابیو جانواریو یکی از بازیکنان خاص تاریخ فوتبال ایران بود که با ملیت برزیلی، از چهره های تاثیرگذار و محبوب لیگ برتر در طی 20 سال اخیر محسوب می شود. جانواریو در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار “ورزش سه”، درباره این محبوبیت صحبت کرد و اظهار داشت: نه هواداران استقلال بلکه مردم ایران همیشه پیام های محبت آمیز زیادی برای من ارسال می کنند. همیشه به من عشق می دهند. هواداران استقلال برای من جایگاه ویژه ای دارند و هنوز در شبکه های اجتماعی پیام های آنها را می بینم. فقط یک پیام برای آنها دارم و می خواهم اگر به گذشته نگاه می کنند، بدانند در 15 سال پیش وضعیت ما هم خیلی بد بود. دو بازی تا آخر فصل مانده بودیم و ما در رده دوم بودیم. هیچکس به تیم ما باور نداشت و در استادیوم آزادی با سایپا مساوی کردیم تا همه امیدها از بین برود ولی در بازی آخر به مشهد رفتیم تا معجزه کنیم و ببریم.

او ادامه داد: بعد از آن نتیجه عجیبی که برای ذوب آهن به دست آمد تا بدانیم همیشه باید ایمان داشته باشیم چون رقابت هنوز ادامه دارد و تمام نشده. باید تا آخرین دقیقه به خودتان ایمان داشته باشید. فوتبال ورزش شگفت انگیزی هست و اگر ایمان نداشته باشید، نمی توانید در لحظه خوشحال شوید. ما هنوز فرصت داریم. اگر الان به جدول نگاه کنیم، قهرمانی در دستان پرسپولیس است ولی رقابت هنوز تمام شده. باید تا آخر ایمانمان را حفظ کنیم و از مربی و بازیکنان حمایت کنیم. اگر به جو این بازی ها و تمرینات نگاه کنید، متوجه می شوید که برای بازیکنان واقعا سخت است که ذهنشان را کنترل کنند و نیاز به انرژی دارند. پیشنهاد من این است که به آنها انرژی بدهید.

*تو خودت در آن بازی یک گل فوق العاده زدی…
نتایج عجیبی می توانند رخ دهد و تا وقتی بازی تمام نشده، نمی دانیم چه اتفاقی رخ داده. باید با تمرکز کامل به سراغ این بازی برویم و باید ابتدا آنها را درک کرد و باور داشت.

*برای کادرفنی استقلال قبل از پایان لیگ، چه پیشنهادی داری؟
نکونام یک بازیکن بود و خودش فضا را می شناسد. او می داند در چنین لحظاتی چه تصمیماتی بگیرد و می داند چطور جو را کنترل کند تا تمرکز آنها از دست نرود و انگیزه و انرژی لازم را داشته باشد. با اینکه در برزیل هستم اما واقعا به آنها باور دارم.

*گل فوق العاده ای در بازی با پیام به ثمر رساندی و گل قهرمانی تو بسیار خاطره انگیز بود.
فکر می کنم آن گل یکی از بهترین لحظات دوران فوتبالی من بوده. اگر چشم های خودم را ببندم می توانم آن صحنه را دوباره مرور کنم. از بهترین لحظات فوتبالی من بوده و فکر می کنم گاهی در زندگی نعمت هایی خاص از خدا دریافت می کنیم که این یکی از آنها بود. بابت آن فرصت همیشه از خدا تشکر می کنم چون اجازه داد تا با بهترین دوستانم، در بهترین تیم و با بهترین مربی آن دوران خوشحال باشم. در آن لحظه اسم من به جایگاه بالاتری رفت و در سابقه باشگاه و در سابقه خودم یک روز خاص بود که همه چیز را تغییر داد. آن دست خدا بود که توپ را تغییر داد و اگر به زاویه شوت نگاه کنید، کاملا تغییر زاویه مشخص است.

*نظرت درباره عملکرد پرسپولیس به عنوان صدرنشین چیست؟
زمانی که من در ایران بودم، از پرسپولیس خیلی قوی تر بودیم. اگر دلیل این عملکرد خوب پرسپولیس را بپرسید واقعا دلیلش را نمی دانم اما فکر می کنم اقدامات زیادی انجام شده تا آنها دوباره فرصت قهرمانی داشته باشند. فکر می کنم کسی از آنها انتظار تغییر نداشت و این موضوع خیلی به آنها کمک کرد. برای موفقیت همیشه نیاز نیست به عملکرد پرسپولیس نگاه کنیم، باید به خودمان نگاه کنیم تا سبک خودمان را عوض کنیم.
*اوسمار را می شناسی؟
نه زیاد. اسمش را در زمانی شنیدم که سرمربی یکی از تیم های شهر ما بود. نتایج خوبی در آن دوران به دست می آورد.
*کامبک آنها را تماشا کردی؟
خیلی شگفت انگیز بود. فوتبال گاهی شگفت انگیز می شود و کسی نمی تواند آن را پیش بینی کند. من نتیجه را دیدم و متوجه شدم بازی 3 بر صفر شده و گفتم چه نتیجه خوبی برای استقلال است اما آخر بازی که دیدم 4 بر سه تمام شده، شوکه شده بودم. باورنکردنی و بد.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ستاره سابق استقلال:قهرمانی در دست پرسپولیس است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ستاره سابق استقلال:قهرمانی در دست پرسپولیس است"، کلیک کنید.