سهم 60 درصدی خیّران ایران در مدرسه سازی

سهم 60 درصدی خیّران ایران در مدرسه سازی

نادیاتور/کرمان مدیرکل حراست سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: 11 هزار میلیارد تومان توسط خیران برای ساخت وساز مدرسه در کشور هزینه شده و بیش از 60 درصد مدرسه سازی کشور به واسطه خیران انجام شده است.

کی قباد بابایی شهرکی امروز هشتم خردادماه در بیست وششمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان کرمان اظهار کرد: در دولت سیزدهم بیش از 2500 مدرسه در کشور توسط خیران ساخته شده و 1025 کلاس در استان کرمان توسط خیران در سال گذشته احداث شده است.

وی افزود: کشور ما خیران بسیار باصفایی دارد؛ افرادی که حتی اسمشان را هم نمی دانیم  و شهید آیت الله رییسی در زمانی که تولیت آستان قدس بوده و از محل نیم درصد از درآمدهای آستان که برای تولیت است، درمانگاهی در مشهد مقدس ساخته و به عنوان خیّر درمانگاه ساز از حق تولیت خود استفاده کرده است.

شهرکی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: اجازه ندهید، دشمن شاد شویم و باید مشارکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم و باید در انتخابات شرکت کنیم و دست دوستانمان را هم بگیریم و پای صندوق رای بیاوریم، زیرا انتخابات برای ماست و سرنوشت ساز است.

به گزارش نادیاتور، محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیران مدرسه ساز کشور نیز در این مراسم با اشاره به اینکه تعهد خیران مدرسه ساز در کشور از 17 میلیارد تومان در سال 77 به 11 هزار میلیارد تومان در سال جاری رسیده، گفت: در حالی در سال 77 شاهد 20 درصد ساخت مدرسه ها توسط خیران بودیم و این رقم تا سال گذشته به 50 درصد رسید و امسال هم به 60 درصد می رسد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه تلاش های زیادی صورت گرفته اما مشکلات زیادی در آموزش و پرورش داریم و با توجه به اینکه مدرسه خانه دوم دانش آموزان است؛ هرچه مناسب تر باشد، بچه ها بهتر تعلیم و تربیت می شوند.

جعفری با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ خیر یک کار قرآنی است، ابراز کرد: مدرسه سازی زیربنای همه کارهاست، زیرا آموزش و پرورش مهمترین کاری است که در سراسر کشور صورت می گیرد.

مدیرعامل جامعه خیران مدرسه ساز کشور اظهار کرد: مدرسه مطلوب دارای کلاس های مناسب، فناوری های روز، حیاط و سالن ورزشی، سرویس های بهداشتی، کتابخانه و نمازخانه مناسب و کارگاه ها و آزمایشگاه دارای تجهیزات خوب و زمینه برای مهارت آموزی است.

پایان خبر نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سهم 60 درصدی خیّران ایران در مدرسه سازی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سهم 60 درصدی خیّران ایران در مدرسه سازی"، کلیک کنید.