شورای امنیت امروز جلسه اضطراری تشکیل می دهد

خشم بین المللی از حملات اسراییل به رفح؛

شورای امنیت امروز جلسه اضطراری تشکیل می دهد

خشم بین المللی از حمله اخیر رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در رفح باعث شده شورای امنیت سازمان ملل امروز جلسه اضطراری برگزار کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، به دنبال جنایات جدید رژیم صهیونیستی در رفح در جنوب غزه، شورای امنیت سازمان ملل قرار است امروز سه شنبه در یک نشست اضطراری درباره این موضوع تشکیل جلسه دهد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که حملات شبانه اسراییل به اردوگاه آوارگان و چادر های غیرنظامیان که دست کم 45 کشته و ده ها مجروح برجا گذاشته است خشم جامعه بین المللی را علیه تل آویو تشدید کرده است.

این حمله موجی از محکومیت های بین المللی را برانگیخته و فلسطینی ها و بسیاری از کشور های عربی آن را «قتل عام» خوانده اند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیوینستی گفته که درباره آن تحقیق می کند.

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل با بیان اینکه هیچ نقطه امنی در غزه وجود ندارد تاکید کرد، این وحشت باید متوقف شود.

مارتین گریفیتس رییس امور بشردوستانه سازمان ملل در واکنش به موضع دولت اسراییل که آن را «اشتباه» خوانده تاکید کرد که «اشتباه خواندن این حمله هیچ معنی ای برای آنها که کشته شدند، آنهایی که سوگوار هستند و کسانی که میخواهند جان خود را نجات دهند ندارد…» دیپلمات های سازمان ملل می گویند که شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه به درخواست الجزایر یک جلسه اضطراری درباره حمله به رفح برگزار می کنند.

حملات رژیم صهیونیستی به رفح درحالیست که دیوان دادگستری بین المللی اخیرا طی حکمی که برای همه اعضای سازمان ملل لازم اجرا است خواستار توقف تهاجم به رفح شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شورای امنیت امروز جلسه اضطراری تشکیل می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شورای امنیت امروز جلسه اضطراری تشکیل می دهد"، کلیک کنید.