شکست بلندپایه‌ترین عضو کابینه محافظه‌کار انگلیس در انتخابات پارلمانی

شکست بلندپایه‌ترین عضو کابینه محافظه‌کار انگلیس در انتخابات پارلمانی

گرانت شاپس، وزیر دفاع انگلیس در انتخابات پارلمانی روز پنجشنبه کرسی خود را از دست داد و به بلندپایه‌ترین عضو کابینه محافظه‌کار تبدیل شد که تا به حال شکست خورده است.

به گزارش نادیاتور، شاپس مغلوب «اندرو لوین» از حزب کارگر در حوزه انتخابیه «ولوین هتفیلد» در جنوب انگلیس شد که برای نزدیک به ۲ دهه در اختیار داشت. لوین ۱۹۸۷۷ رای در مقایسه با ۱۶۰۷۸ رای شاپس به دست آورد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، شاپس یکی از حامیان وفادار ریشی سوناک، نخست‌وزیر نقش‌های دیگری در کابینه از جمله در وزارت انرژی، مسکن و حمل و نقل و یک دوره ۶ روزه به عنوان وزیر کشور در زمان لیز تراس، رهبر سابق این کشور بر عهده داشت.

وی همچنین ۲ سال پیش بعد از آنکه جای بن والاس را در وزارت دفاع گرفت حامی جدی اوکراین شد و درست یک ماه پس از انتصاب در این سمت، به کی‌یف درگیر جنگ با روسیه رفت.

پایان خبر نادیاتور

شکست بلندپایه‌ترین عضو کابینه محافظه‌کار انگلیس در انتخابات پارلمانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکست بلندپایه‌ترین عضو کابینه محافظه‌کار انگلیس در انتخابات پارلمانی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکست بلندپایه‌ترین عضو کابینه محافظه‌کار انگلیس در انتخابات پارلمانی"، کلیک کنید.