طرح کودتا در اوکراین – نادیاتور

طرح کودتا در اوکراین - نادیاتور

به گزارش نادیاتور سرویس امنیت اوکراین گفت که گروهی از فعالان را که بنا به گزارش‌ها قصد داشتند علیه رهبری سیاسی اوکراین و پارلمان این کشور کودتایی ترتیب دهند، بازداشت کرده است.

به نقل از نادیاتور سرویس امنیت اوکراین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، گروهی که قصد داشتند کنترل ساختمان پارلمان را به دست بگیرند، بازداشت شده‌اند.

این سرویس در کانال تلگرامی خود نوشت: «سرویس امنیت اوکراین گروهی از فعالان را که به تاریخ ۳۰ ژوئن به دنبال آماده سازی برای یکسری اقدامات تحریک آمیز در کی‌یف بودند، بازداشت کرده است.»

این سرویس امنیتی همچنین اعلام کرد: « مهاجمان تحت عنوان برگزاری به اصطلاح تجمع مسالمت آمیز قصد داشتند تا برکناری رهبری نظامی و سیاسی فعلی اوکراین را از قدرت اعلام کنند. آنها می‌خواستند کنترل ساختمان پارلمان را در دست بگیرند و فعالیت آن را مختل کنند. این گروه به رهبری موسس یکی از سازمان‌های مردمی فعالیت می‌کرد.»

سرویس امنیت اوکراین همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در جریان بازرسی‌ها، یکسری سلاح، مهمات، تلفن‌های همراه، تجهیزات کامپیوتری و سوابق مربوط به اقدامات مجرمانه از این گروه کشف و ضبط شده است. همچنین بازرسان این سرویس، بازداشت شدگان را از اتهام اقدامات و درخواست برای اقدام با هدف تغییر یا سرنگونی اجباری نظم قانون اساسی یا تصرف قدرت دولتی مطلع کرده‌اند. برای متهمان قرار بازداشت پیشگیرانه صادر شده است.»

311311

طرح کودتا در اوکراین – نادیاتور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح کودتا در اوکراین – نادیاتور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح کودتا در اوکراین – نادیاتور"، کلیک کنید.