علی قمصری نامزد دریافت جایزه جهانی براوو شد / اجرا با ارکستر سمفونیک مسکو

علی قمصری نامزد دریافت جایزه جهانی براوو شد اجرا با ارکستر سمفونیک مسکو

علی قمصری که نامزد دریافت جایزه جهانی «براوو» شده، در نوروز 1403 به همراه ارکستر سمفونیک مسکو به صحنه می رود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری نادیاتور، جایزه «براوو» یکی از جوایز معتبر جهانی در عرصه هنر و فرهنگ است. این جایزه تلاش می کند تا جایگاه روسیه را به عنوان مرکز دنیای فرهنگی اوراسیا تقویت کند. به طور کلی در جایزه براوو سفیران کشور های مختلف در مراسم شرکت می کنند و مهمانان افتخاری این جوایز می شوند.

جایزه «براوو» بهترین های سال را در بخش های مختلف موسیقی مانند آلبوم کلاسیک سال، سالن کنسرت/ تیاتر سال، بهترین هنرمند جدید سال، بهترین اجرای مدرن از یک اثر کلاسیک، باله سال، بهترین خواننده مرد کلاسیک، بهترین خواننده زن کلاسیک، ارکستر سال، رهبر ارکستر سال، اپرای سال و ستاره جهانی معرفی می کند.

همچنین این جایزه برای موسیقی پاپ هم برگزیدگانش را در بخش های مختلف معرفی می کند.

امسال و برای نخستین بار هنرمندی از موسیقی ایران – یعنی علی قمصری به این رویداد جهانی دعوت شده است تا علاوه بر نامزدیِ دریافت یکی از جوایز این رویداد، اجرایی به همراه ارکستر سمفونیک مسکو داشته باشد.

قمصری درباره حضورش در این رویداد در یادداشتی کوتاه نوشته است: «به نادیاتور یزدان، برای یکی از معتبر و مهم ترین جوایز جهانی کاندید شده ام. اولین بار است که در این رویداد نماینده ای از ایران کاندید می شود. خلق موسیقی و نواختن برای شما بهترین هدیه خدا به من است، اما همزمانی اتفاقی این رویداد با نوروز را به فال نیک می گیرم و در آن حضوری موسیقایی خواهم داشت. امیدوارم که با همدلی شما و همسو کردن انرژی زیبایتان با حضورم، با دستی خالی از این رویداد باز نگردم. در تالار تاریخی بولشوی به همراه ارکستر سمفونیک مسکو، قطعه ی «برگ» را خواهم نواخت و شانس خود را برای سربلند شدن امتحان خواهم کرد. باشد که هنر، فریاد رسای صلح باقی بماند و تار ایرانی، صدای رسای ایرانمان شود و هدیه ای در لحظه ی شکفتن سال جدید برای شما داشته باشم.»

این جایزه در روسیه به قدری با اهمیت است که در مهم ترین تالار روسیه یعنی تالار تاریخی بولشوی برگزار می شود. از جمله معیار های این جایزه برای انتخاب نامزد ها و برگزیدگانش می توان به هییتی از داوران متخصص اشاره کرد که به شکلی کاملا حرفه ای، هنرمندان کشور های مختلف و آثارشان را در نظر می گیرند. همچنین برای این رویداد، میزان فروش آثار، استقبال مخاطبان و حتی میزان بازدید آثار در فضای مجازی هم اهمیت دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علی قمصری نامزد دریافت جایزه جهانی براوو شد / اجرا با ارکستر سمفونیک مسکو" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علی قمصری نامزد دریافت جایزه جهانی براوو شد / اجرا با ارکستر سمفونیک مسکو"، کلیک کنید.