فرمان تلافی جویانه پوتین برای مصادره اموال آمریکا در روسیه

فرمان تلافی جویانه پوتین برای مصادره اموال آمریکا در روسیه

به گزارش نادیاتور به نقل از نادیاتور، طبق فرمانی که «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه امضا کرده، قرار است خسارت اقدام غیردوستانه آمریکا به روسیه و بانک مرکزی فدراسیون روسیه از طریق مصادره اموال ایالات متحده در روسیه جبران شود.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد که کشورهای اتحادیه اروپا رسما برنامه ای را تنظیم کرده اند که اجازه استفاده از سود حاصل از دارایی های مسدود شده روسیه به منظور انتقال وجوه به اوکراین را داده است.

پیشتر مسکو اعلام کرده بود که اگر تصمیمی برای سرقت وجوه روسیه گرفته شود، دقیقا به همان میزان از حساب کشورهای غربی به بودجه روسیه واریز خواهد شد.

در همین راستا، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز صراحتا گفت: «اگر اتحادیه اروپا از دارایی های روسیه برای کمک به اوکراین استفاده کند، اقدام تلافی جویانه را قطعا حس خواهد کرد.»

او ضمن آنکه این اقدام را «غیرقانونی» خواند، گفت که این حرکت غرب «اساس و بنیاد سیستم مالی جهانی را تضعیف می کند.»

اتحادیه اروپا و گروه هفت (آمریکا، کانادا، ایتالیا، ژاپن، فرانسه، بریتانیا، آلمان) حدود 300 میلیارد یورو از دارایی های بانک مرکزی روسیه را در پی عملیات نظامی این کشور در اوکراین مسدود کرده اند. مسیله استفاده از این بودجه به نفع اوکراین و چگونگی آن یک سال است که میان این کشورها مورد بحث قرار گرفته است.

پیش از این، کرملین درباره بحث ها پیرامون مصادره اموال بلوکه شده روسیه، آن را «دست درازی به دارایی های یک کشور، اموال دولتی و اموال شخصی» خواند و بیان کرد: «این اقدام را نباید اقدامی قانونی در نظر گرفت، غیرقانونی است و در هر حال، اقدامات تلافی جویانه را به همراه خواهد داشت و مشمول روندهای حقوقی خواهد شد. این اقدام هم چنین آسیب بزرگی به منافع اقتصادی آمریکا وارد خواهد کرد.»

310310

فرمان تلافی جویانه پوتین برای مصادره اموال آمریکا در روسیه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرمان تلافی جویانه پوتین برای مصادره اموال آمریکا در روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرمان تلافی جویانه پوتین برای مصادره اموال آمریکا در روسیه"، کلیک کنید.