قارچ گانودرما و کبد چرب

قارچ گانودرما  که به اسم قارچ ریشیشناخته می شود، غذایی با بیشترین مقدار آلکالین در جهان است. اسم علمی این قارچ، لوسیدوم گانودرماست و گونه ای از قارچ های قرمز است. پیشینه نوشتاری به قدمت بیشتر از 200 سال دارد و محترم ترین گیاه دارویی در پزشکی سنتی چین است.افراد ثروتمند در زمان های گذشته از این قارچ شگفت انگیز برای به دست آوردن جاودانگی و آرامش استفاده می کردندقارچ گانودرما اکنون به اسم «پادشاه گیاهان دارویی» شناخته می شود. افراد بر این باورند که گانودرما سلامت را بهبود بخشیده و باعث طول عمر می شود.

قارچ گانودرما و کبد چرب

از قارچ گانودرما و قهوه گانودرما بیز  به مدت زیادی در پزشکی سنتی چین برای درمان بیماری هایی مانند درد، سرطان و یا بیماری های کبد استفاده می شده است. همچنین برای برخی بیماری های عصبی و روانی نیز تجویز شده است.

طبع قارچ گانودرما

چند نکته جالب درباره قارچ گانودرما:

 • این قارچ در شش رنگ موجود است اما نوع قرمز آن معمولاً کشت شده و استفاده می شود.
 • قارچ ریشی در آشپزی استفاده نمی شود زیرا بسیار تلخ است.
 • احتمالاً شما نمی توانید قارچ گانودرما را در میوه فروشی و یا سوپرمارکت پیدا کنید.
 • از قارچ گانودرما تنها برای کاربردهای پزشکی استفاده می شود.
 • قبلاً گانودرما تنها به صورت وحشی رشد می کرد اما اکنون در مزارع و باغ های مخصوصی کشت می شود.
 • قارچ گانودرما با استفاده از روش کشت بافت، کشت می شود. این فرایند از تکنیک جدایی سانتریفوژ برای نگهداری مواد مغذی استفاده می شود.

فواید قارچ گانودرما برای سلامتی

 1. سلامت قلب

پژوهشگران در چین و ژاپن یافته اند که اسیدگانودریک که در گانودرما وجود دارد جریان خون را بهبود بخشیده و جذب اکسیژن را در ماهیچه قلب کاهش می دهد. همچنین کلسترول را کاهش داده و از تجمع پلاکتی جلوگیری می کند که اغلب باعث حمله قلبی می شود.

گانودرما از تولید پلاک در رگ ها جلوگیری می کند. پلاک با باریک کردن مسیر رگ ها باعث محدود شدن جریان خون شده و باعث تصلب شریان می شود. در پژوهشی که انجام شده، مصرف گانودرما به مدت 2 هفته می تواند فشارخون را به مقدار زیاد کاهش دهد.

 1. ضدآلرژی

عصاره گانودرما می تواند از واکنش های آلرژیک مختلف مانند آسم و درماتیت جلوگیری کند. تریتپنز که یک ترکیب موجود در گانودرماست، اثرات ضدویروس و ضدآلرژی دارد. این ماده از انتشار هیستامین جلوگیری می کند و این ماده را مناسب برای آلرژی می کند. برای استعلام قیمت قهوه گانودرما برای لاغری وارد سایت شوید.

پلی ساکاریدها توانایی آنتی بادی ها برای جنگ با باکتری ها و ویروس ها که باعث واکنش های آلرژیک می شوند را بهبود می بخشند. گانودرما برای درمان آلرژی های ناشی از شوک اتوپیک، درماتیت، تب یونجه و آلرژی های غذایی و دارویی مناسب است.

 1. التیام کبد

این گیاه قوی می تواند کبد را از آسیب های ناشی از عوامل فیزیکی و بیولوژیکی حفظ کند. همچنین الکل ناشی از و سیروز کبدی را درمان می کند. گانودرما می تواند به افراد در مراحل اولیه بیماری کبد الکلی و به خصوص کسانی که از دست دادن عملکرد کبد را تجربه نکرده اند، کمک کند.

همچنین به بیمارانی که از هپاتیت ب و آنزیم کبد بالا رنج می برند نیز کمک می کند. حذف هپاتیت ب از بدن بسیار سخت است و احتمال بازگشت آن بعد از درمان بالاست. ترکیبات قوی موجود در گانودرما، حذف داروها و مواد شیمیایی ذخیره شده در کبد را سرعت می بخشد. آنتی اکسیدان های موجود در گانودرما با رادیکال های آزاد می جنگند و بازتولید کبد را بهبود می بخشند.

 1. سم زدایی بدن

گانودرما سمومی که به دلیل مصرف داروها و غذاهای ناسالم در بدن جمع شده است را حذف می کند. سنتز مناسب صفرا و اسیدهای چرب را بهبود بخشیده و سم زدایی مواد شیمیایی بدن را تسریع می کند. علاوه براین، توانایی بدن برای دریافت 1.5 برابر اکسیژن بیشتر را افزایش می دهد. گانودرما به سرعت بدن را اکسیژنه می کند و سطح pH آن را تنظیم می کند.

 1. داروی بیماری کلیوی

بیماری های کلیوی شامل نفریت مزمن، سندروم کلیه دیابتی و نفریت هستند. این مشکلات به دلیل بالا بودن سطح قندخون و یا سطح کلسترول در بدن ایجاد می شوند. کلیه ای که بار اضافی دارد از رسیدن خون به عروق کلیوی جلوگیری می کند. این باعث ایجاد خستگی، احتباس ادرار می شود. گانودرما پروتیینوری و کلسیرولمیا را کاهش داده و عملکرد کلیه را درست می کند.

 1. خواب مناسب

عطاران چینی به طور سنتی گانودرما را برای کمک به و درمان بی خوابی توصیه می کنند. استفاده منظم از گانودرما می تواند به بهتر خوابیدن شما کمک کند.

 1. سلامت روان

در ژاپن، گانودرمای خشک شده برای درمان بیماری های عصبی که به دلیل استرس های محیطی هستند، تجویز می شود. یک پژوهش نیز نشان داد که مصرف منظم گانودرما می تواند به بیمارانی که آلزایمر دارند کمک کند. این ماده یک اثر آرام بخش دارد که مانند موادمخدر و هیپنوتیزمی نیست.

 1. آرام بخش عضلانی

گانودرما برای اثرات آرام بخش عضلانی و جلوگیری از درد استفاده می شده است. باور بر این است که این گیاه همچنین بی اشتهایی و ضعف در اثر بیماری های مزمن را درمان می کند.

 1. تقویت سیستم ایمنی بدن

گانودرما یک افزایش دهنده سیستم ایمنی بدن است. این قارچ ها نه تنها سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند، بلکه آن را تنظیم هم می کنند. تعادل متابولیک را تنظیم کرده و سنتز نوکلییک اسید را در بدن بهبود می دهند. پلی ساکاریدها سطوح اینترفرون در بدن را با افزایش انتشار پروتیین از گلبول های سفید خون، افزایش می دهند. این گلبول های سفید به جلوگیری از گسترش بیماری کمک می کنند.

پژوهش ها نشان داده است که بیمارانی که گانودرما مصرف کردند، اثرات جانبی کمتری در شیمی درمانی و پرتودرمانی داشتند. بازیابی پس از جراحی نیز بهتر انجام شد.

 1. جلوگیری از پیری زودرس
 2. کاهش وزن

اکسیژن برای سوزاندن چربی به عنوان سوخت بسیار ضروری است. سطوح بالای اکسیژن در متابولیسم بدن باعث کاهش وزن می شود. این کار باعث افزایش نرخ فراهم کردن اکسیژن برای خون می شود و انرژی بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. قهوه گانودرما برای چاقی و  افزایش سطح انرژی به شما کمک می کند تا به مدت طولانی تری ورزش کنید و درنتیجه به کاهش وزن کمک می کند.

 1. آنتی اکسیدان ها

گانودرما منبع سرشار از آنتی اکسیدان هاست. یکی از بالاترین منابع آنتی اکسیدان در گیاهان است. پپتید گانودرما یکی از قدرتمندترین آنتی اکسیدان هاست که در این گیاه یافت می شود. دیگر آنتی کسیدان ها شامل پلی ساکارید، ترکیب پپتید پلی ساکارید و ترکیبات فونولیک می شود.

 1. درمان سرطان

گانودرما برای اثرات ضدسرطانی خود شناخته شده است. این ماده سیستم ایمنی را تقویت می کند و با سلول های سرطانی مبارزه می کند. تولید را تحریک می کند که به مبارزه با انواع مختلف سرطان کمک می کند. اسید گانودرما که یک ترکیب موجود در گانودرماست به مبارزه با سرطان کبد کمک می کند.

این ماده با اثر فرونشانی از طریق تحریک تولید پروتیین در مغز استخوان مقابله می کند. در یک آزمایش، با 34 نفر با سطح پیشرفته سرطان به مدت 12هفته، 3 بار در روز گانودرما دادند. نتایج افزایش زیادی در سلول های T نشان داد.

.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قارچ گانودرما و کبد چرب" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قارچ گانودرما و کبد چرب"، کلیک کنید.